Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Imar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  Amadán NL      
  Kraj: Holandia   Gatunek muzyki: trad  trad rock  

Amadán      Amadán jest istotną częścią holenderskiej sceny folkowej. Grają muzykę irlandzką, którą można określić jako tradycyjną z rockowym rytmem. Bierze się to stąd, że o brzmieniu zespołu stanowią muzycy z rockowymi doświadczeniami a tradycji uczyli się u źródła, to znaczy w Irlandii czy Szkocji. Grupa jest mniej rozpoznawalna na świecie niż paganfolkowa Omnia, czy ortodoksyjny Rapalje, a szkoda. W skład zespołu wchodzą doskonali muzycy a wokal jest autentyczny, bez germańskich naleciałości. Grupa dodała, z pewnością, trochę świeżego powiewu do zestawu istniejących w Holandii grup grających muzykę irlandzką.

      Ich sposób wykonywania muzyki określony został przez pewnego, niemieckiego dziennikarza, terminem „Amadanism”, czyli szybki i porywający rytm w połączeniu z melodyjnymi, swingującymi solówkami na bodhranie i gitarze. Warto posłuchać ich interpretacji tradycyjnych jigów czy reeli, aby się zauważyć odmienność wykonania.

                              

      Amadán powstał w Amsterdamie w 1993 roku. Założycielami byli bracia Robert i Bert Pfeiffer oraz Irlandczyk Mark Gilligan. Początkowo zespół występował w amsterdamskich pubach, takich jak Mulligans, lecz szybko zaczął pojawiać się w całej Holandii, a później w Belgii, Niemczech i Skandynawii. Występowali na wielu festiwalach w regionie, włączając w to Folkwoods w Eindhoven.
Mark Gillan
      Mark Gillan urodził się w dzielnicy Dublina Dun Laoire w 1965 a wychował w Greenhills (Dublin). Muzyką zajmował się od młodego wieku. W wieku 19 lat grał z angielskim gitarzystą rockowym, który sławę uzyskał jako basista w The Jimi Hendrix Experience. Jak wielu innych słynnych irlandzkich wykonawców, takich jak The Dubliners czy The Fureys’ praktyki nabierał w pubie O’Donaghue’s. W latach 80-tych uczył się gry na klarnecie u Keitha Donalda (“Moving Hearts, Van Morrison, Mary Black”). Keith, znany irlandzki saksofonista, zachęcił Marka do wprowadzenia klarnetu do muzyki folkowej. Na początku lat 90-tych udał się na weekend do Amsterdamu i pozostał tu na zawsze. Od 1992 jest dyrektorem Music Agency Poucha Promotions, biura, które odpowiada za organizację koncertów irlandzkich artystów na terenie Holandii. Organizują też festiwale, takie jak De Melkweg, Folkwoods, Paradiso, pracuje również w Mojo Concerts. firmie oragnizującej koncerty muzyki pop. Dzisiaj Mark wciąż gra na klarnecie, ale również na whistlach. Jednakże najbardziej jest znany z nowatorskiej gry na bodhranie. Na scenie, gdy gra Amadán, Mark popisuje się sprawnością gimnastyka, by za chwilę śpiewać liryczne ballady.
Robert Pfeiffer
      Robert Pfeiffer wychował się w Venhuizen, w prowincji Holandia Północna. W wieku siedmiu lat zaczął grać na gitarze. Interesował się muzyką klasyczną i rockową a, gdy miał 12 lat, w 1973, usłyszał jakąś grupę irlandzką i, z miejsca, zakochał się w tej muzyce. Dzisiaj jest jednym z najlepszych gitarzystów w Holandii, grających tradycyjną muzykę irlandzką. Zresztą nie tylko irlandzką. Czasem można go spotkać w jakimś pubie, wykonującego repertuar z 60-tych i 70-tych. Robert spędził sporo czasu na wyspie Arranmore w hrabstwie Donegal w Irlandii.

      Sekret brzmienia zespołu pochodzie od gitarzysty Berta Pfeiffera, który wprowadził Rock 'n roll do muzyki folkowej dając grupie oryginalny styl. W wieku 15 lat miał już swój zespół, który grał na szkolnych imprezach. Przez następne kila lat grywał w różnych zespołach, i rockowych i folkowych. Grał w folk rockowym Rowdidow i w swing rockowym Bert…en de Rest. Przez ostatnie lata Bert prowadził kolejno dwa chóry, tak aranżując irlandzkie piosenki, by były odpowiednie dla wykonania chóralnego.

Erik van Loo      Wraz z pojawieniem się pierwszego i jedynego albumu grupy „Storing on the Line” (1995) Amadán wyjaśnia, co chce grać: irlandzki folk z europejskim wpływem. Na płycie znajduje się utwór Simona Jeffesa (zmarłego na raka angielskiego gitarzysty klasycznego i kompozytora, twórcy the Penguin Cafe Orchestra) „Music for a found Harmonium”, który stał się standardem dla wielu innych zespołów folklorystycznych w kraju i za granicą. Niektóre utwory są napisane specjalnie dla Amadán przez poetę i twórcę tekstów, piszącego, między innymi dla The Dubliners, Donala McDonalda a są to piosenki: „Good Man Mary” i anty europejska, „Eurolations”, którą później umieszcza na swojej płycie „Dirty Rotten Shame” Ronnie Drew z Dublinersów.
Amadán
      Na początku 2000 roku zespół wzbogacił basista Erik van Loo. Erik zaczął grać na gitarze basowej w wieku 16 lat. W latach 80-tych grał w kilku zespołach punkowych i grających new wave. W 2000 roku jako nowy kierunek swojego rozwoju wybrał grupę grającą pop Telefunk i wtedy został zauważony przez Marka Gillana.

      Słowo amadán oznacza w języku gaelickim szaleństwo lub szaleńca.

      Co prawda Amadán poprzestał, jak dotąd, tylko na jednej płycie, ale nadal koncertuje a najnowsze co można znaleźć na „Youtube”, to nagrania z festiwalu Bad Nieuweschans z 2011 roku.

Skład zespołu:
      Erik van Loo - kontrabas
      Mark Gilligan - śpiew, bodhrán, whistles, windmodule, klarnet
      Robert Pfeiffer - śpiew, gitara prowadząca
      Bert Pfeiffer - śpiew, gitara rytmiczna


            
CD Storing on the Line (1995)

      01. Mountain Road
      02. Good Man Mary
      03. Yarmouth Town
      04. Music For a Found Harmonium
      05. The Dream of The Emigrant Man
      06. Eurolations
      07. A Minor-d Reels
      08. The Manchurian Waltz
      09. Uncle Nobby's Steamboat
      10. The Reason I Left Mullingar
      11. Dick Gossips - Glass of Beer Reels
      12. High Germany
      13. Ipso Facto
            
CD Storing on the Line (1995)




Linki:

Robert Pfeiffer
Robert Pfeiffer www.myspace.com
Mark Gilligan www.myspace.com
Mark Gilligan www.reverbnation.com

YouTube:
Amadán: Eurolations
Amadán: Music for a found harmonium
Amadán: Uncle Nobby's Steamboat
Amadan- Cadence to a Drunken Arms Deal
Amadan- The Leaving of Liverpool
Amadán reels: Mountain Road & Congress Reel
Amadán KELTISCH MIDZOMER FESTIVAL 2011 IN BAD NIEUWE SCHANS NL
Amadán KELTISCH MIDZOMER FESTIVAL 2011 IN BAD NIEUWE SCHANS NL
Amadán KELTISCH MIDZOMER FESTIVAL 2011 IN BAD NIEUWE SCHANS NL
Amadán KELTISCH MIDZOMER FESTIVAL 2011 IN BAD NIEUWE SCHANS NL
Amadan op het Keltisch Midzomer Festival 2011 Bad Nieuweschans
Amadan tijdens het Keltfest 2012 in Dordrecht

Inne:
Mulligans Irish Music Bar. Amstel 100, 1017AC Amsterdam
Storing on the Line

Inne grupy z Holandii:
Air Laut
Blue Dew
Carritwen
Chris Kalsbeek
Danny Guinan & Friends
Doggy Dew
Filthy Nelly
Fling
Folkaholics
Harmony Glen
Linde Nijland
Ogham
Omnia
Rapalje
Scrum
Stowaway
Stowaway folkowa.art.pl
Tinkers Drinkers Dreamers
Törf
Unicorn




Logo  Mànran                                                                                                                                                              *******  
  Kraj: Szkocja   Gatunek muzyki: folk rock  celtic rock  trad rock  

 Manran – Festival Cornouaille 2013.07.27 (Wikipedia)      Mànran to szkocki zespół, który powstał w czerwcu 2010. Od 2010 roku koncertowali na kilku międzynarodowych festiwalach folkowych, zdobywając nagrody. Zostali także zaproszeni do zrobienia specjalnego koncertu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

      Muzyka zespołu często określana, jako folk-rock, trad-rock lub celtic-rock, jest jednak trudna do zakwalifikowania ze względu na eklektyczną mieszankę muzycznych wpływów. Dzięki zbudowaniu warstwy instrumentalnej wokół tradycyjnych korzeni poprzez ogniste melodie skrzypiec, akordeonu, fletu i dud związane poprzez sekcje rytmiczną z elementami jazzu, fanku i rocka, powstała jedna z najbardziej innowacyjnych koncepcji muzycznych. Piosenki wykonywane są zarówno po angielsku jak i po gaelicku, co wpływa na atrakcyjność koncertową grupy. Do tej pory zespół koncertował w Europie, USA, Australii i Azji.

      Grupa Mànran powstała w 2010 roku, założona przez Gary'ego Innesa, znanego akordeonisty, byłego gracza w shinty i nadawcę radiowego. Innes zadebiutował w 2005 roku solowym albumem "How's the Craic?" i grał w grupie Runrig. Wokalistą został Norrie Tago MacIver, który w czasie studiów w Glasgow na RSAMD (Royal Scottish Academy of Music and Drama) był członkiem grupy Bodega. Manran pomagał założyć skrzypek z BattlefieldBand, Ewen Henderson oraz flecista Calum Stewart, basista Ross Saunders i perkusista Scott Mackay.

      17 stycznia 2011 roku zespół wydał swój pierwszy singiel "Latha Math", który znalazł się na liści Top 40, jako pierwsza gaelicka piosenka w 21 wieku. W ślad za singlem ukazał się debiutancki album zatytułowany „Mànran”, zespół zaczął się pojawiać na wielu prestiżowych festiwałach w Wielkiej Brytanii takich jak The Hebridean Celtic Festival czy Cambridge Folk Festival a na ich występy ściągały tłumy chcących poznać nową, odnoszącą sukcesy grupę. W grudniu 2011 roku Norrie MacIver został wybrany gaelickim wokalistą roku w nagrodach MG Alba Scot Trad Music. Pierwszy album grupy również odniósł sukces jako w tym konkursie jako Album Roku. Mànran wyruszł w trasę koncertową po Europie, Ameryce oraz Wielkiej Brytanii. Jako muzyk gościnny wystąpił Phil Cunningham, legenda muzyki folkowej, znany między innymi z SillyWizard.

      W sierpniu 2012 r. wydali singiel „Take You There” wraz z Michelle McManus, aby wspomóc akcję charytatywną „STV Children's Appeal” organizowaną przez szkocki kanał telewizyjny STV.

      We wrześniu 2012 r Calum Stewart opuścił zespół i został zastąpiony przez młodego irlandzkiego muzyka Ryana Murphy (dudy i flet). Ryan zdobył dyplom w tradycyjnej irlandzkiej muzyce w London College of Music i ukończył studia w Irish World Academy of Music and Dance w Limerick w maju 2013 roku. Ryan początkowo dzielił czas między Mànran i Cara, by w 2014 roku ostatecznie opuścić Cara.

      Zespół nagrał swój drugi album „The Test” na początku 2013 roku, wydając go podczas tournee w Szkocji w maju i czerwcu 2013 roku. Zespół ponownie przedstawił własną niepowtarzalną mieszankę tradycyjnych gaelicko-angielskich piosenek współczesnych i melodii. Gościnnie wystąpił, tak jak poprzednio, Phil Cunningham.

      W sierpniu 2013 roku zespół zagrał w Ameryce podczas Milwaukee Irish Festival w Wisconsin, a następnie przez pięć tygodni koncertował w Chicago, Bay City w stanie New Hampshire, Albany, Kalifornii, Arizonie i Iowa. Następna była Australia, gdzie zdobyli duże uznanie na festiwalu Australasian World Music Festival.

      W 2014 roku Norrie MacIver nagrał i wydał swój pierwszy solowy krążek „Danns an Rathaid”. Płyta powstała pod jego własnym szyldem Tago Records. W grudniu 2015 Norrie zdecydował się opuścić Mànran, by skoncentrować się na karierze solowej. W lutym 2016 Norrie przyłączył się do Skipinnish jako ich nowy wokalista.

      Ryan Murphy zaangażował się w nową grupę Ímar, gdzie mógłby realizować jeszcze bardziej miłość do swojego instrumentu.

      W lutym 2016 do grupy dołączył Craig Irving, pochodzcy z Inverness, gitarzysta. Craig, wraz z Mohsenem Amini (concertina) oraz Hayley Keenan (skrzypce), założył w sierpniu 2015 roku trio Talisk, które kilka miesięcy później zostało laureatem nagród BBC Radio 2 Young Folk Award oraz Danny Kyle Award podczas Celtic Connections w 2015 roku.

      W styczniu 2017 roku ukazał się trzeci album grupy za tytułowany An Dà L à. Tytuł, gaelicki zwrot oznaczający dużą zmianę, jest głównym tematem płyty. W tytułowym utworze roli wokalisty podjął się with Ewen Henderson. Zmiany są najbardziej zauważalne w zwiększonej mocy, zawiłości i dojrzałości utworów instrumentalnych, jak również w sile teksów utworów. Przed nagraniem albumu w studio w Glasgow zespół testował piosenki w czasie występów przed publicznością co zaowocowało odważnym i spójnym materiałem.

      W grudniu 2017 roku Gary Innes został ogłoszony instrumentalista roku w plebiscycie Scots Trad Music Awards.

      W październiku 2019 roku z zespołu odchodzi Craig Irving a pojawiają się, Aidan Moodie, gitarzysta z Kirkwall na Orkadach oraz gaelicka wokalistka Kim Carnie. Aidan jest znany jako założyciel grupy Gnoss.

      Czternastego października 2020 roku grupa obchodziła swoją dziesiątą rocznicę. Z tej okazji w Glasgow w Barrowland Ballroom odbył się koncert nadawany na żywo w internecie. Koncert został zarejestrowany na płycie audio i mp3, która, pod nazwą „Ten Year Party // Live from The Barrowland Ballroom”, ukazała się w grudniu 2020 roku.

      „Ùrar” to nowy album grupy, który ukazał się 22 października 2021 roku. Album zawiera nowy materiał w języku angielskim i gaelickim i wyróżnia się delikatnym, ale podnoszącym na duchu dźwiękiem, z niepowtarzalnym wokalem Kim Carnie. Album został poprzedzony wydaniem dwóch singli „Crow Flies” oraz „Ailean”, który to utwór zaczyna płytę od złowieszczych tonów, opowiadając o katastrofie statku, a sam utwór został skomponowany przez Mischę MacPherson. Kolejny kawałek, to reel Ryana Murphiego „Crossroads” nagrany w dobrym tempie, ale nie zbyt hałaśliwy. Kolejny utwór, „Crow Flies”, podkreśla znaczenie dla grupy jej nowych członków Kim Carnie i Aidana Moodiego, którzy napisali tę piosenkę będąc w przymusowej separacji w czasie lockdownu. Piosenka śpiewana jest w języku angielskim, podobnie jak „San Cristóbal”, napisana również przez Kim. Pozostałe piosenki w języku gaelickim, to mieszanka kompozycji tradycyjnych i nowych. Za nagranie i miksowanie odpowiadał Ross Saunders z GloWorm Recording Studios w Glasgow, a producentem jest Calum MacCrimmon z Breabach. Ross jest również basistą zespołu. On i Calum razem stworzyli pięknie ułożoną teksturę nagrania, która sprawia, że słuchanie jest przyjemnością, nawet zanim zaczniesz myśleć o samej muzyce. Tytuł całego albumu tłumaczy się jako świeży lub kwitnący a sam album umiejętnie równoważy wokal z instrumentacją, tradycję z własnymi autorami, jednocześnie zachęcając do witalności, która stała się ich znakiem rozpoznawczym.

Skład zespołu:
      Ewen Henderson - skrzypce, dudy
      Gary Innes - akordeon
      Ryan Murphy - flet
      Ross Saunders - śpiew, gitara basowa
      Mark Scobbie - perkusja
      Aidan Moodie - gitara
      Kim Carnie - śpiew

W zespole grali:
      Norrie MacIver - gitara, śpiew
      Scott Mackay - perkusja
      Calum Stewart - flety, dudy
      Craig Irving - gitara, śpiew


Dyskografia:
      Albumy:
            Mànran - 15 stycznia 2011
            The Test - czerwiec 2013
            An Dà Là - styczeń 2017
            Ten Year Party // Live from The Barrowland Ballroom - grudzień 2020
            Ùrar - październik 2021
      Single:
            Latha Math - 2011
            Take You There - 2012 (z Michelle McManus)
            Trod - 2015
            When You Go - 2017
            Là Inbhir Lòchaidh (The Battle of Inverlochy) - 2018



Linki:
Mànran home page

Calum Stewart
Ross Saunders
Mark Scobbie
Norrie MacIver
Gary Innes
Mohsen Amini
Kim Carnie
Aidan Moodie

Ímar
Talisk
Runrig
Breabach
Blazin' Fiddles
BattlefieldBand
Phil Cunningham
SillyWizard
Skipinnish
Gnoss
Mischa MacPherson
Calum MacCrimmon


Hebridean Celtic Festival
Cambridge Folk Festival
Milwaukee Irish Festival, Wisconsin
Australasian World Music Festival
Celtic Connections
Scots Trad Music Awards

London College of Music
Irish World Academy of Music and Dance, Limerick
Barrowland Ballroom
GloWorm Recording Studios

Youtube:
Manran - An Da La
Manran - Latha Math
Manran - Echo Falls [Live at The Barrowlands]
Manran - The Pot Inspector [Live at The Barrowlands]
Manran - Oran Na Cloiche; Barrowlands Glasgow, 20th January 2017
Manran - Alone
Manran - Glaodh an Lar (live)
Manran - Speybay Switch - Irish Heartbeat Festival - Langen 10.3.2015
Manran - aig Barrowland recorded on St Andrew’s Day 2018
Manran - When You Go
Manran - Alpha
Manran - Ailean
Manran - Crow Flies



Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    003492



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww