Lúnasa to tradycyjny irlandzki zespół muzyczny. Grupa uznawana jest za najlepszą irlandzką formację instrumentalną, grającą muzykę tradycyjną. Muzycy wykonują swoje utwory w sposób pomysłowy, na bardzo wysokim poziomie profesjonalnym, z niezwykłą czystością i świeżością kierując muzykę akustyczną na nowe terytorium. Ich nagrania zostały okrzyknięte jednymi z najlepszych i najważniejszych w świecie, a połączenie inteligencji, innowacji, wirtuozerii i pasji stawia je w czołówce muzyki celtyckiej. Zastosowanie uilleann pipes, skrzypiec, tin whistle, bodhranu i innych tradycyjnych instrumentów zawsze pozostawia urzekające wrażenie.
Nazwa zespołu pochodzi od celtyckiego święta zbiorów Lughnasadh (od boga Lugha), obchodzone jest w Irlandii w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia i dzisiaj zwanego właśnie Lúnasa. Zwane festiwalem miłości wyznacza początek zbiorów pszenicy i jęczmienia oraz początek jesieni według tradycyjnego kalendarza irlandzkiego. W dzisiejszym języku irlandzkim słowo to oznacza także sierpień.
Początki zespołu mają miejsce w 1996 roku, gdy skrzypek Seán Smyth spotkał szczęśliwie na swojej muzycznej drodze kontrabasistę Trevora Hutchinsona oraz gitarzystę Donogha Hennessey. Sean praktykował medycynę i szukał ujścia dla swojej pasji. Jego solowa płyta z 1993 roku "The Blue Fiddle" zanlazła się w dziesiątce najlepszych albumów roku w nowojorskiej gazecie "The Irish Echo". Trevor i Donogh grali razem w zespole Shannon Sharon. Trevor grał również w Waterboys. Sean zaczął wcielać w życie wizję brzmienia zespołu, opartej na flecie uilleann pipes wraz ze skrzypcami, kontrabasem i gitarą. Sean był pod urokiem brzmienia The Bothy Band, chcąc go rozwinąć, uczynić bardziej drażliwym i grać bez wokalisty. Do zespołu doszli jeszcze dudziarz John McSherry i multiinstrumentalista Mike McGoldrick. Trio zadebiutowało w The Swan w Stockwell. Wyruszyli na krótką trasę po Skandynawii, wciąż jeszcze nie jako grupa. Zdecydowali się razem nagrać kilka kawałków, co stało się zaczątkiem pierwszego albumu.
W październiku 1997, ukazała się płyta zatytułowana tak jak nazwa zespołu. Wydali ją w kwintecie. Była to mieszanka nagrań studyjnych i koncertowych zabranych podczas jednego roku wspólnych występów. Tło dźwiękowe obejmuje hałas autobusu przejeżdżającego obok miejsca koncertu The Lobby Bar w Cork. Został natychmiast okrzyknięty jednym z najświeższych ostatnio nagrań muzyki irlandzkiej. Spotkali się z natychmiastową aprobatą. Ich pierwszy album stał się bestsellerem w Irlandii, zdobywając wysokie miejsca na folkowych listach i nominowanym do najlepszej dziesiątki przez „Irish Echo” w USA
Po nagraniu albumu grupa miała w planie trasę po Australii. Niestety Mike McGoldrick i John McSherry nie mogli w niej wziąć udziału. Sean zaprosił, w tym momencie, flecistę, Kevina Crawforda.
Poziom muzyczny i radość z gry przyciągnęła uwagę wytwórni Green Linnet, z którą grupa podpisała kontrakt i dla której nagrała swój pierwszy, w pełni studyjny, album "Otherworld", wydany w 1999 roku. Przy nagraniach, gościnnie, wziął udział McGoldrick a wykorzystano nawet tradycyjny irlandzki instrumentem, flügelhorn, w którymś momencie.
Jako że McGoldrick i McSherry grali gościnnie na "Otherworld", grupa zaczęła szukać dudziaża na stałe. Wybór padł na Cilliana Vallely, pochodzącego z muzycznej rodziny z harbstwa Armagh w Irlandii Północnej. Cillian zaczął grać na dudach (uilleann pipes) w wieku 7 lat, przejmując instrument od ojca, Briana, który był wielkim popularyzatorem tradycyjnej muzyki, zakładając wraz z żoną Eithne (skrzypce) "Armagh Pipers Club", instytucji, która już od ponad czterech dekad promuje irlandzki folk. Muzyczne zdolności okazali także bracia: Niall, grający na koncertinie, założyciel grupy Nomos, Caoimính (North Cregg) na skrzypcach, oraz flecista, nauczyliel i autor książek Fintan. Cillian po zakończeniu nauki, grał i koncertował zawodowo w całej Europie i Ameryce Północnej, a także w Japonii, Hong Kongu, Nowej Zelandii i Australii.
W lipcu 2001 roku wydali swój trzeci album "The Merry Sisters of Fate", za który, w marcu 2002 roku zostali nagrodzeni, przez Association for Independent Music w USA, za najlepszy brytyjsko- celtycku album roku. Jak zwykle muzyka koncentruje się na grze wybitnego skrzypka Sean Smyth, flecisty Kevin Crawford i dudziarza Cilliana Vallelly, na imponującym, energicznym wykonaniu jak w reelu "Merry Sisters of Fate" lub jigu "Minor Bee", przechodząc przez melodie w lekki, radosny sposób, wspomagany przez perkusyjną gitarę Donogha Hennessey i pomruk kontrabasu Hutchinsona.
W roku 2003 grupa wydała kolejny album "Redwood", ostatni w ramach kontraktu z Green Linnet Records. Pomysł zrodził się podczas przerwy w koncertach w USA, na ranczu w pobliżu Occidental w Kalifornii w październiku 2001 roku. Album nagrany został w dziesięć dni, w lutym 2002, w Prairie Sun Studios w Cotati. Pomysł polegał na próbie odtworzenia w studio atmosfery z występów "na żywo", co im sie doskonale udało.
W 2004 Lunasa podpisała kontrakt z Compass Records i nagrała album "The Kinnitty Sessions", na koncercie w Kinnitty Castle, w hrabstie Offaly, przed małą liczbą słuchaczy. Album otrzymał nominację na folkowy album roku w Radio 2 BBC. Został również wybrany najlepszym tradycyjnym albumem w 2005 roku przez czytelników Irish Music Magazine.
Pod koniec 2004 gitarzysta Donogh Hennessy postanowił odejść, by rozwijać własne projekty. Zastąpił go Paul Meehan - jeden z najbardziej olśniewających młodych gitararzystów i multi-instrumentalistów w gatunku muzyki celtyckiej, grający równolegle w zespole Buille stworzonym przez braci Nialla i Caoimhína Vallely.
W 2005 roku Lúnasa zaliczyła debiut kompozytorski w filmie fabularnym. Zespół nagrał dwie piosenki na ścieżce dźwiękowej filmu "Irish Jam" ("Irlandzki numer") z brytyjską aktorką Anną Friel i amerykańskim komikiem Eddiem Griffinem.
Szósty album Lúnasa Sé (czyt. shay - po irlandzku 6) został wydany w 2006 roku. Sé otrzymał nawet większe uznanie krytyki, niż poprzednie albumy. W nagraniu wzięła udział spora grupa dodatkowych muzyków: Conor Brady (gitary), Karl Ronan (puzon), Peter Fitzpatrick (pianino), Tim Edey (gitara). Wydanie płyty zaowocowało instensywnymi trasami koncertowymi w 2006 roku. Zaczęli od Celtic Connections w Glasgow, następnie Hawaje; USA (3 trasy w ciągu roku), kilkunaście krajów w Europie a na koniec trasa w Japonii w grudniu.
W 2007 roku zespół obchodził 10-lecie swojej działalności. Wystąpili w Glasgow na festiwalu Celtic Connections wraz zaproszonymi przez siebie gośćmi: Karan Casey, Kevinem Burke i Sarą Watkins. Ich show sfilmowała telewizja BBC. Wkrótce potem zespół wyruszył w 7-tygodniowe tournee poprzez Australię (występując we wszystkich większych miastach), Alaskę i 13 innych stanów w USA aż do Florydy. W marcu Irish Music Magazine umieścił zespół na pierwszej stronie dając tytuł "Decade Of Excellence" ("Dekada doskonałości").
Trevor Hutchison, jeden z założycieli zespołu, spędził większość 2007 roku na wybieraniu utworów, które najlepiej reprezentują nie tylko energię, sposób grania i temperament, z którego jest znana grupa Lúnasa, ale też wyjątkowość swoich kompozycji i aranżacji. W tym czasie, zespół zagościł w Compass Sound Studio w Nashville, aby ponownie nagrać „Aibreann” and „Morning Nightcap”, jako ilustrację dźwięku grupy w bieżącym składzie oraz pokazać na nowo te same klasyczne kawałki z własnego repertuaru. Efektem jest oszałamiająca wizytówka, bezspornie, jednej z najlepszych grup instrumentalnych w muzyce irlandzkiej w historii. Wydana w 2008 roku płyta „The Story So Far!” zawiera obszerną wkładkę na temat historii zespołu oraz sporo zdjęć z ostatnich 11 lat.
W 2006 roku Rada hrabstwa Leitrim przy wsparciu Arts Council opracowała program o nazwie „The Leitrim Equation”. Ideą programu było zaproszenie zespołu tradycyjnej muzyki irlandzkiej ,aby spędził czas w Leitrim. W ciągu półtora roku zespół miał odwiedzać hrabstwo na trzy dni co kilka miesięcy, spotykając się i grając wspólnie z lokalnymi muzykami zarówno w sesjach muzycznych jak i w klubach. Grupa Lúnasa odwiedziła różne części Leitrim w serii 8 wizyt w ciągu 18-miesięcznego okresu od stycznia 2007 do czerwca 2008 roku. Podczas każdej dwu lub trzydniowej wizyty spotkali się z lokalnymi muzykami, słuchali i uczyli się melodii z Leitrim i spędzali czas w różnych kręgach społecznych. Ta seria zaowocowała podwójną płytą „'The Leitrim Equation 1”, wydaną w 2009 roku, na której wraz z zespołem można usłyszeć wielu muzyków z tego hrabstwa.
W 2010 roku zespół podjął współpracę z Natalie Merchant, nagrywając na jej albumie „Leave Your Sleep” (Nonesuch Records) 5 utworów. Współpracę z Natalie świętowali na koncercie galowym w Glasgow w Royal Concert Hall. Koncert był jednym z najważniejszych punktów obchodów 30 rocznicy festiwalu Celtic Connections. Zespół pojawił się ponownie z Natalie w 2010 roku na Cambridge Folk Festival.
Wydany w kwietniu 2010 roku, album „Lá Nua”, to pierwsze wydawnictwo pod własnym szyldem, Lunasa Records. W rankingu The Irish Echo (USA) płyta zajęła drugie miejsce wśród 10 najlepszych albumów tradycyjnych 2010 roku.
Paul Meehan opuścił zespół w 2011 roku. Nowym gitarzystą został Ed Boyd. Ed jest jednym z najbardziej pożądanych gitarzystów w europejskiej muzyce folkowej. Był inicjatorem projektu radia BBC Folk Awards, członkiem grupy Flook, a także współpracował z Kate Rusby i Carą Dillon.
W 2012 Lúnasa nadal intensywnie koncertuje na najdłuższej w historii brytyjskiej trasie - 18 koncertów w ciągu 19 dni, 3 trasy w Ameryce Północnej i wiele innych występów na całym świecie. Ważnym momentem 2012 roku był występ w dublińskiej National Concert Hall wraz z orkiestrą koncertową radia RTÉ Radio 1, wykonując wiele najbardziej lubianych melodii zespołu. Koncert był transmitowany w radiu RTE 1. Materiał z tego występu został zapisany i wydany w postaci albumu w 2013 roku.
Lúnasa the Celtic Hall East Greenbush, New York Źródło: Wikipedia
Skład zespołu Skład bieżący: Seán Smyth - skrzypce, whistle Kevin Crawford - flety, whistle Trevor Hutchinson - kontrabas Cillian Vallely - uilleann pipes, Whistle Ed Boyd - gitara
W zespole grali: Tim Edey - gitara Donogh Hennessy - gitara Michael McGoldrick - uilleann pipes, flet, whistle John McSherry - uilleann pipes Paul Meehan - gitara, bouzouki, mandolina
Dyskografia Albumy studyjne i koncertowe: Lúnasa (1998) Otherworld (1999) The Merry Sisters of Fate (2001) Redwood (2003) The Kinnitty Sessions (2004) Sé (2006) Lá Nua (2010) Lunasa Lunasa with RTE Orchestra (2013) CAS (2018)
Kompilacje: The Story So Far... (2008) The Leitrim Equation featuring Lúnasa (2009) (Lúnasa oraz inni muzycy irlandzcy)
Lúnasa
Lúnasa Lunasa's first recording and already regarded as a classic. There are two versions - the original released on our own label and licensed to various record companies around the World; and, the version released by Compass Records based in the US. If you like this one, you'll love the new album we're recording in December 2003. Keep checking the site for details.
1.Eanáir (Lord Mayo, Gavotte, The Maids Of Mt. Cisco) 2.Feabhra (An Erc'h War An Enezeg (Snow On The Island), Brenda Stubbert's, Thunderhead) 3.Márta (The Noonday Feast, The Waterbed, Sully's No. 6) 4.Aibreann (The Last Pint) 5.Bealtaine (Hogties, Promenade, Gan Ainm) 6.Meitheamh (Fleur De Mandragore, The Ashplant, Siobhan O'Donnell's) 7.Iúil (Frailock) 8.Meán Fómhair (Colonel Frazer) 9.Deireadh Fómhair (Terry 'Cuz' Teehan's, Alice's) 10.Mí Na Samhna (Jizaique, Baby Rory's, Dub) 11.Mí Na Nollag (The Kerfuntan, Eddie Kelly's, Give Us A Drink Of Water) 12.Jacky Molard's / The Hunter's Purse (Live Recording)
Michael McGoldrick - flute Trevor Hutchinson - bass Donogh Hennessy - guitar John McSherry - uilleann pipes Sean Smyth - fiddle
Otherworld
Otherworld The band's first album on the Green Linnet label was released in 1999. It was the fastest selling record in Green Linnet's 25-year history.
1. Goodbye Miss Goodavich/Rosie's Reel 2. The Floating Crowbar/McGlinchey's/The Almost Reel 3. The Butlers of Glen Avenue/Sliabh Russell/Cathal McConnell's 4. January Snows/Laura Lynn Cunningham 5. The Miller of Drohan 6. Dr. Gilbert/Devils of Dublin/Black Pat's 7. Autumn Child/Heaton Chapel 8. Stolen Apples 9. Taylor Bar, 4a.M. /Ceol Na Mara 10. Lafferty's/Crock of Gold/Lady Birr/Abbey Reel 11. O'Carolan's Welcome/Rolling in the Barrel
Michael McGoldrick - flute, Uilleann pipe Trevor Hutchinson - cello, double bass Donogh Hennessy - guitar Kevin Crawford - flute, whistle, bodhran Sean Smyth - fiddle, viola, whistle
Merry Sisters of Fate
Merry Sisters of Fate Lunasa's 2001 release on Green Linnet. In March 2002 we were awarded British/Celtic Album of the Year for "Merry Sisters of Fate", by the Association for Independent Music in the USA.
1. Aoibhneas 2. Donogh And Mike's 3. Killarney Boys Of Pleasure 4. Merry Sisters Of Fate, The 5. Inion Ni Scannlain 6. Casu 7. Paistin Fionn 8. Minor Bee, The 9. Scully's 10. Return From Fingal 11. Morning Nightcap
Redwood This was the last album for Green Linnet. Released in 2003. "Redwood" was conceived during a band break at Matt Greenhill's ranch near Occidental, California in October 2001. The live impact of Lúnasa, without losing the sonic quality that they always endeavour to achieve on their albums. Recorded in Prairie Sun Studios in Cotati during 10 days in the middle of our February 2002 US tour.
There are 3 versions of this album:
1. Japanese - correct CD and artwork(Japanese) 2. Green Linnet - correct CD (eventually) and incorrect artwork 3. Lunasa - available only from our site and at our shows - correct CD and artwork.
1. Cregg's Pipes 2. Welcome Home 3. Harp And Shamrock 4. Fest Noz 5. Spoil The Dance 6. A Stor Mo Croi 7. Dublin To Dingle 8. Lady Ellen 9. Cotati Nights 10. Two-Fifty To Vigo 11. Temple Hill
The Kinnitty Sessions Recorded in December 2003 in Kinnitty Castle, Co. Offaly. This album is the true Lunasa! 'A dazzling re-assertion of individual and collective strengths. Lunasa at their edgy best, taking chances, igniting off each other, and enjoying the craic' Earle Hitchner, The Irish Echo.
'The Kinnitty Sessions' was nominated as Best Album in the BBC Radio 2 Folk Awards 2004
1. Stolen Purse 2. Ballyogan 3. Punch 4. The Dimmers 5. Island Paddy 6. Sean In The Fog 7. Bulgarian Rock 8. The Wounded Hussar 9. The Walrus 10. Maids In The Kitchen 11. Tie The Bonnet
Sé Album #6 - Sé (pronounced 'shay) in Irish. Recorded at Amberville, Cullybacky in the north of Ireland and Marguerite Studios, Dublin. Produced by Trevor Hutchinson. Features guitarists Tim Edey and Paul Meehan with additional licks from Conor Brady. Pat Fitzpatrick adds keys and Karl Ronan trombone.
1. The Cullybacky Hop - 4'49" (a. Mike Hobin's b. Emmet's Hedgehog (Niall Vallely) c. Dunrobin Castle) 2. Leckan Mor - 4'20" (a. Kalyana (Emer Mayock) b. Above in the Garret c. Leckan Mór (Cillian Vallely)) 3. Absent Friends - 5'25" (a. Absent Friends (Kevin Crawford) b. Ivory Lady (Diarmaid Moynihan)) 4. Loophead - 3'21" (a. Bolton St. b. The Millstream c. Loophead Lighthouse (Kevin Crawford)) 5. Midnight in Aviles - 4'38" (a. N'Alcordanza (Javier Tejedor) b. Soig's plinn c. Skolvan doubl plinn (Y.Le Bihan / D. Feon)) 6. The Dingle Berries - 4'50" (a. The Hop Slide (Maire Breatnach) b. Padraig O'Keefe's c. Nessa the Mover (Brendan Larrissey) d. Trip to Dingle (Alan Kelly)) 7. Black River - 3'36" (a. Across the Black River (Kevin Burke) b. Iain MacDonald's (Dan Hugh MacEachern)) 8. Road to Barga - 3'03" (a. Timmy Collins' b. Road to Barga (Cillian Vallely)) 9. Two of a Kind - 4'32" (a. Showacho (R.S. McDonald) b. Portobello (Fred Morrison)) 10. Glentrasna - 3'55" (Miss Admiral Gordon's Strathspey) 11. Boy in the Boat - 4'53" (a. The Ballivanich Reel (Ian Kirkpatrick) b. The Boy in the Boat c. The Stone of Destiny (Maurice Lennon))
Trevor Hutchinson - Double Bass Sean Smyth - Fiddles and Whistles Kevin Crawford - D, C &Bb Flutes, Low Whistles and Tin Whistles Cillian Vallely - D & C Uilleann Pipes and Low Whistle Paul Meehan - Guitars (Tracks 1,2,4,6,7,11) Tim Edey - Guitars(Tracks 2,3,5,6,8,9,10) Conor Brady - Acoustic & Electric Guitars (Tracks 5,7,9,10,11) Pat Fitzpatrick - Piano (Track 3,10) Karl Ronan -Trombone(Track 5)
Recorded at Amberville Studios, Cullybacky, Co. Antrim and Marguerite Studios, Glasnevin, Dublin.
The Story so Far
The Story so Far Lúnasa's latest CD celebrating the band's musical journey Re-visited and re-mixed, including two new recordings of Lúnasa classics 'Aibreann' and 'Morning Nightcap'(that's Pierre and The Wedding Reel set to those in the know!). Includes tracks from all 6 Lúnasa albums. The Story So Far includes expansive liner notes on the band's history and an extensive photo journal of the past 11 years. For the most part the photos used were those taken by the legendary Giorgia Bertazzi - whose work for Lúnasa includes the covers of "The Merry Sisters Of Fate", "The Kinnitty Sessions", "Sé" and now "The Story So Far".
1. Morning Nightcap McLeod's Farewell (Donald Shaw) / Morning Nightcap (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/Cillian Vallely) / The Malbay Shuffle (Diarmaid Moynihan - IMRO) 2. Eanaír Lord Mayo / Gavotte / Maid of Mt Cisco (TRAD ARR. Trevor Hutchinson / Sean Smyth / Donogh Hennessy / John McSherry / Mike McGoldrick) 3. The Miller of Drohan (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/Mike McGoldrick) 4. Leckan Mor Kalyana (Emer Mayock) / Above in the Garret (Trad. Arr. Crawford/Smyth/ Hutchinson/Vallely/Edey) / Leckan Mór (Cillian Vallely) 5. Killarney Boys Of Pleasure (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/Cillian Vallely) 6. The Floating Crowbar (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/John McSherry) / Splendid Isolation( Brendan McGlinchey) / The Almost Reel ( Chris Armstrong) 7. Black River Across the Black River (Kevin Burke) / Iain MacDonald's (Dan Hugh MacEachern) 8. Fest Noz - Ridees 6 temps 9. Feabhra - An erc'h war an enezeg (Snow on the Island) (Barzaz ) (SACEM) / Brenda Stubbert's ( Jerry Holland ) Bug Music (SOCAN) / Thunderhead ( Grey Larsen ) Sleepy Creek Music (BMI) 10. Punch - Scottish Concerto Strathspey (Charlie Lennon) / Trip to Windsor (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford / Cillian Vallely) / Punch in the Dark (Gerry O'Connor) 11. Casu - Asturian Air /Aires de Pontevedra / Muineira de Casu (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/Cillian Vallely) 12. Aibreann (The Last Pint) (Pierre Bensusan - SACEM) 13. Cregg's Pipes - Cregg's Pipes / Uist Reel / John Doherty's (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford / Cillian Vallely) 14. The Dimmers - Jerry O'Sullivan's / The Dimmers (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford / Cillian Vallely) 15. The Dingle Berries - The Hop Slide (Maire Breatnach - IMRO) / Padraig O'Keefe's (Trad. Arr. Crawford/Smyth/ Hutchinson/Vallely/Edey) / Nessa the Mover (Brendan Larrissey - IMRO) / Trip to Dingle (Alan Kelly) 16. O'Carolans Welcome / Rolling In The Barrel (TRAD ARR Trevor Hutchinson / Donogh Hennessy / Sean Smyth / Kevin Crawford/Mike McGoldrick)
Lá Nua
Lá Nua Lúnasa celebrate the arrival of a new decade with Lá Nua (Irish for 'new day'). After a 4-year hiatus from the studio, this highly-anticipated album came out of extensive rehearsal and recording on location in the beautiful Cooley mountains in the northeast of Ireland. This environment, rich in the history and culture of ancient Ireland, inspired much of the creativity and new writing on the recording. The album will be released in digital format worldwide 6th April 2010. CDs are available from the site shop.
1.Ryestraw (The New Day March, Ryestraw, An Old Woman Would) 2.The Raven's Rock (The Raven's Rock, Ruby's Reel, The Beehive) 3.Tro Breizh (Tadin-Tinaketa, March des Charbonniers, Ridées Six Temps) 4.Fruitmarket Reels (Joe Tom's, Supernose, Buntata's Sgadán) 5.Doc Holliday's (East Village Days, Timmy's Place, Doc Holliday's) 6.Unapproved Road (Brady's, Connacht Heifers) 7.Island Lake (Tune for Dad, The Island Lake) 8.Snowball (Ciara's Dance, Burning Snowball, Road to Reel) 9.Pontevedra to Carcarosa (Marcha Processional du corpus de Pontevedra, Pasacorredoires 'de Mustad a Millares', Muńiera Carcarosa) 10.The Shore House (Inverness Country Reel, The Beauty Spot, The Shore House Reel)
Kevin Crawford (Flute, Low Whistles and Tin Whistles) Trevor Hutchinson (Double Bass) Paul Meehan (Guitar, Bouzouki and Mandolin) Sean Smyth (Fiddle and Low Whistle) Cillian Vallely (Uilleann Pipes and Low Whistle).
Lunasa With The RTE Concert Orchestra
Lunasa With The RTE Concert Orchestra Recorded on June 19, 2012 at Dublin's National Concert Hall with the help of Ireland's beloved RTÉ Concert Orchestra, traditional Irish folk collective Lúnasa's second live outing features ten stirring performances, including the lovely and lilting pipe-led "The Minor Bee," the epic dance set "An Buachaillín Bán (With Scully's)," and the evocative pre-closer "The Last Pint."
1. Casu 2. Leckan Mór 3. Spoil the Dance 4. An Buachaillín Bán (With Scully's) 5. Morning Nightcap 6. Breton Set 7. The Minor Bee 8. The Last Pint 9. The Merry Sisters of Fate (With Dr. Gilbert's) 10. Morning Nightcap [Film]
Kevin Crawford - flute Seán Smyth - fiddle and low whistles Trevor Hutchinson - double bass Cillian Vallely - uilleann pipes and low whistles Ed Boyd - guitar
CAS
CAS Recorded in 2017 to coincide with Lúnasa’s 20th anniversary, this studio album features guest singers and longtime band friends Natalie Merchant, Mary Chapin Carpenter, Tim O’Brien, Eric Bibb & Daoiri Farrell.
1. The Tinker's Frolics 2. Sinead Maire's 3. The Water Is Wise 4. The Bonny Light Horseman 5. Pontivy 6. Paddy's Green Shamrock Shore 7. The Dregs Of Birch 8. The Cadgers 9. The Irish Girl 10. Tribute To Larry 11. My Lord What A Morning 12. Within A Mile
Kevin Crawford (Flutes and Whistles) Trevor Hutchinson (Stand-up Bass) Cillian Vallely (Uilleann Pipes and Whistles) Colin Farrell (Fiddle) Ed Boyd (Guitar)