Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Imar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  Kíla      
  Kraj: Irlandia   Gatunek muzyki: folk  


Kila at Meeting House Square
      Kíla to irlandzka grupa wykonująca połączenie irlandzkiej muzyki folkowej z wpływami rytmów z całego świata. Od czasów powstania w 1987 roku w irlandzkim liceum Coláiste Eoin w hrabstwie Dublin, Kíla stała się synonimem tradycyjnej muzyki, ale także jednym z niewielu zespołów przenoszących tradycyjne elementy w kierunku bardziej nowoczesnym, a włączając inne gatunki, jak muzyka świata, utworzyli własny niepowtarzalny styl.

      Ich koncerty są bardzo żywiołowe, doskonale przygotowane pod względem choreograficznym, często zatrudniające akrobatów cyrkowych. Siedmioosobowa grupa sprawia niesamowite wrażenie stojąc posród arsenału instrumentów ze swoim forntmanem, Rónánem Ó Snodaigh, szalonym, uśmiechniętym, mężczyzą o demoinczym błysku w oczach. Są określani najbardziej witalnym wcieleniem tradycyjnej muzyki irlandzkiej i jest to niepodważalna prawda.

      Zespół uformował się w Dublinie w październiku 1987 roku. Bracia Ó Snodaigh oraz Eoin Dillon byli tam uczniami irlandzkiej szkoły średniej Coláiste Eoin, gdzie przykładano dużą wagę do trdycyjnej kultury i muzyki irlandzkiej. Chłopcy mieli wtedy po 16, 17 lat. Do tradycji szkoły należało posiadanie grup muzycznych i oczekiwano od uczniów takiego zaangażowania. Eoin i Rossa wraz z kilkoma przyjaciółmi załozyli zespół, Rónán a następnie pozostali dołączyli i ten moment uznawany jest za założenie grupy Kíla. Grupa określa rok 1987 za datę swojego powstania, mimo iż wtedy byli wciąż jeszcze bez nazwy. Skład wyglądał następująco: Eoin Dillon na uileann pipes, Colm Mac Con Iomaire na skrzypcach, Rossa Ó Snodaigh, whistle, bones, Rónán Ó Snodaigh na bodhranie, Karl Odlum na gitarze basowej, Dave Odlum na gitarze. Pojawili się w pirackim radio z Bray (Bray Local Broadcast) a następnie wystąpili w Baggot Inn w Dublinie grając dla trzech osób. Wciąż jeszcze będąc w szkole, muzykowali na ulicach, spotykając się i grając razem z innymi muzykami. Gdy szkoła się skończyła, grupa się rozproszyła a zostało ich tylko trzech: Dillon na uillean pipes i whistlach, Rossa grał na whistlach, instrumentach perkusyjnych i śpiewał, a Ronan śpiewał i grał na instrumentach perkusyjnych. Nawet wtedy instrumenty perkusyjne były wykorzystywane w dużych ilościach. Byly to:bodhran, zestawy dzwonków, konga, kości, bongosy, tamburyn, shakery, rezonatory i inne przeszkadzajki.

      W 1988 roku do grupy dołączył Colm Ó Snodaigh (flet, whistle), zaczynając pracę jako fizjoterapeuta, a grupa zalicza swój pierwszy festiwal w Niemczech. W 1989 roku wszyscy już są po zakończeniu szkoły, występują coraz częściej a także grają w National Concert Hall na ochodach 20 rocznicy swojej byłej szkoły.

      Nazwa Kíla nie ma sensownego tłumaczenia, aczkolwiek w różnych językach oznacza różne rzeczy. Załozyciele grupy wymyslili tę nazwę bawiąc się dźwiękami i stwierdzając, że brzmi to lepiej niż "Rónán, Rossa, Eoin, Colm, and friends". Rónán zaproponował Kíla i tak już zostało.

      W 1991 roku Kíla nagrywa 6 utworów na kasetę Groovin'. Dave Odlum i Colm Mac Con odchodzą do grupy The Frames a pojawiaja się Dee Armstrong (skrzypce), która właśnie została matką oraz Dave Reidy i Eoin O'Brien na gitarach elektrycznych. Dee jest wykształconym filmowcem i tancerką. Uczęszczała do Dun Laoghaire College of Art and Design i jej wkład to nie tylko muzyka, lecz również choreografia występów "na żywo" i projekty okładek płyt.

      W 1992 roku grupę opuszcza Dave Reidy i wyjeżdża do San Francisco. Zespół nagrywa płytę „Handel's Fantasy”, która ukazuje się rok później, również na kasecie. Rónán i Lance koncertują z Dead Can Dance. W roku 1993 odchodzi Karl Odlum koncentrując się na pracy w zespole The Mary Janes. Grupa odbywa swoją pierwszą trasę koncertową po Niemczech a także występuje na Lorient Intercelrique Festival. Na jego miejscu pojawia się Ed Kelly. W 1994 roku grupa nagrywa kolejny album „Mind the Gap”, który ukazuje się w 1995. Wkrótce po nagraniu odchodzi Ed Kelly i emigruje do Szkocji, gdzie udziela się aktywnie na scenie jazzowej. W miejsce Eda pojawia się Brian Hogan a chwilę później jego brat Lance na gitarze i perkusji. Grupę opuszcza, także, Eoin Ó Brien. Pojawia się Laurence O'Keefe na gitarze basowej.

      Grupa nagrywa kolejny album "Tóg é go Bog é", który ukazuje się w 1997 roku, również, w postaci singla. Singiel dociera do 18 miejsca na irlandzkiej liście przebojów. Irlandzki tytuł płyty (specjalnie z błędem językowym), tłumaczy się na angielski jako "take it easy". Nagrań dokonano w artystycznym studio "The Old Mill", mieszczącym się nad rzeką Liffey w pobliżu Rathangan w hrabstwie Kildare. Studio, którego właścicielem jest Eoin O'Toole, promuje wszelkie formy artystycznej działalności a mieści się w odrestaurowanym budynku młynu, pochodzącym z 14 wieku.

      Zespół Kíla skomponował muzykę do wielu filmów, produkcji telewizyjnych oraz teatralnych. W 1998 nagrywają muzykę do serialu dokumentalnego "Hidden Treasures", który oferuje niezwykły wgląd w irlandzkią kulturę i tradycję. Tego samego roku Kíla wystepuje w enomowanej sali koncertowej Vicar Street, gdzie w czasie świątecznego koncertu zarejestrowano materiał do albumu koncerowego. Vicar Street jest znaną salą koncerową i centrum artystycznym w Dublinie, w którym występuje stale wielu znanych artystów międzynarodowych.

      W 1999 roku grupa uczestniczy w festiwalu Womad, odbywającym się w Australii i Nowej Zelandii a także w Anglii. Womad jest festiwalem muzyki, sztuki i tańca, odbywającym się w różnych miejscach świata i gromadzących różnych artstów. Muzycy przygotowują nowy album, o żartobliwym tytule "Lemonade and Buns", który ukazuje się rok później. Jeden z utworów nazwano "The Listerine Waltz" (Listerine jest środkiem do płukania jamy ustnej), który w amerykańskim wydaniu płyty nazwano "The Liostirín Waltz", obawiając się ewentualnego pozwu.

      Grupa podejmuje prace nad ścieżką dźwiekową do brytyjskiego serialu komediowego "BallyKissAngel", o księdzu katolickim, który zamieszkał w irlandzkim miasteczku. Nagrywają kompozycje Dominica Crawforda Collinsa, lecz współpraca zostaje szybko zerwana na skutek różnic między zespołem a kompozytorem. Rónán Ó Snodaigh wraz z gitarzystą Simonem O'Reilym nagrywają wspólną płytę "Tip Toe" w Wicklow we we wschodniej Irlandii. Płyta ukazuje się w 2001 roku. Grupa nagrywa ścieżkę dźwiękową do sztuki "Monkey", wystawianej przez londyński teatr Young Vic, opowieść inspirowana cszesnastowieczną ludową bajką o magicznym królu małp.

      W 2002 roku Kíla nagrywa album "Luna Park", kolejną doskonałą płytę, na której wykorzystywane są nieznane instrumenty takie jak: biscuit horn (herbatnikowy róg), bamboo sax (bambusowy saksofon), acoustic catarrh (akustyczny katar). Album ukazuje się w 2003 roku. Zespół koncertuje na wschodnim i zachodnim wybrzezu USA, a także zdobywa nagrodę Meteor Ireland Music Award w kategorii muzyki tradycyjnej. Meteor Music Award jest wyróżnieniem przyznawanych muzykom profesjonalnym z Irlanii i z poza, nadawane począwszy od 2001 roku, zastępując IRMA Ireland Music Awards.

      Grupa Kíla grała na wielu festiwalach na całym świecie, takich jak: Dún Laoghaire Festival of World Cultures, Electric Picnic, Womadelaide, Glastonbury, Féile an Dóilín, St. Chartier oraz Stockholm Water Festival. W 2003 roku zostali poproszeni o skomponowanie muzyki do ceremonii otwarcia Olimpiady Specjalnej. Zespół grał w ponad 20 krajach na całym świecie, na festiwalach i koncertach. W 2004 roku wydali płytę "Live In Dublin", nagrane podczas koncertu w Dublinie wraz z kwartetem smyczkowym oraz indyjskim perkusistą Zakirem Husseinem.

      Udane koncerty w Japonii skutkują wielką popularnością zespołu w tym kraju. Muzycy występują w japońskiej telewizji, przed 40 milionami widzów. Owocem wizyt w Japonii była, zarówno, płyta „Luna Park” jak i solowy album Rónána „Tonnta Ró” z 2003 roku. W 2004 podczas koncertów w Japonii spotykają Oki Kano, japońskiego muzyka wywodzącego się z ludu Ainu. Później w 2005 roku zagrali wspólnie na festiwalu The Dun Laoghaire. Uznali, że ich wspólna twórczość jest warta kontynuacji i w 2006 roku nagrali album "Kíla & Oki". Oki, pojechał do Irlandii i zatrzymał się w Kila studio w Kildare, w którym nagrywali przez osiem dni w Wielkanoc. W ten sposób powstała płyta, która łączy ze sobą współczesność oraz tradycję dwóch odległych kultur. Ainu są rdzennymi mieszkańcy północnej Japonii a Oki najbardziej znanym muzykiem, zajmującym się tradycyjną muzyką z tego regionu. Gra na Tonkori, długim, cienki instrumencie strunowym, produkującym niesamowite dźwięki basowe. Tak jak Kíla, również Oki miesza tradycję z nowoczesnymi stylami muzyki jak reggae, czy dub tworząc unikalny niepowtarzalny styl.

Kíla Members      Kolejna płyta to “Gamblers' Ballet”, która ukazuję w 2007 roku. Album został nominowany do nagrody Choice Music Prize na irlandzki album roku. Celem tej nagrody jest popularyzacja muzyki irlandzkiej w kraju i za granicą. Muzycy chcieli nagrać taką płytę, by ludzie chcieli przy niej tańczyć i wystukiwać rytmy i, z pewnością, udało im się to osiągnąć. Pierwszy utwór z płyty „Leath Ina Dhiaidh A hOcht” (Half Eight) został wydany jako singiel. Utwór „Cardinal Knowledge” został użyty na zakończenie animowanego filmu „The Secret of Kells” („Sekret księgi z Kells”). The Secret of Kells (tytuł roboczy: Brendan and the Secret of Kells) jest irlandzko-francusko-belgijskim filmem animowanym wyprodukowanym przez Cartoon Saloon. Premiera odbyła się 8 lutego 2009 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. 2 lutego 2010 roku film został nominowany do Oskara za najlepszy film animowany. Akcja filmu ma miejsce w IX wieku. Film opowiada o perypetiach młodego mnicha Brendana, który mieszka w opactwie Kells w Irlandii w czasie powstawania średniowiecznego manuskryptu - Księgi z Kells.

      Na początku 2010 roku ukazał się dziewiąty studyjny album grupy „Soisín”. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Gamblers’ Ballet”, tym razem zespół pokazuje swoją łagodniejszą stronę. Płyta jest w całości instrumentalna, w nagraniach pojawiają się skrzypce, piła, gitara, mandolina, flety, perkusja, kontrabas i dudy. Soisin jest nazwana i poświęcona, młodej kobiecie z Dublina, Máire "Soshin" O'Halloran, która udał się do Japonii, aby wstąpić buddyjski klasztoru Zen. Trzy lata później zaczęła być traktowana jako Bodhisattwa (istota oświecona) i nazwana Soshin, co oznacza czyste serce oświeconego umysłu a Soisin jest angielską wymową tego słowa. Colm Ó Snodaigh usłyszał tę historię w czasie koncertów w Japonii.

      W 2010 Kíla został ponownie nominowany w kategorii Best Irish Folk Traditional w Meteor Music Awards.

      W Polsce zespół wystąpił w lipcu 2012 roku na festiwalu muzyki etnicznej GLOBALTICA World Cultures Festival. Globaltica odkrywa etniczne wątki i inspiracje we współczesnej kulturze. Odnajduje obszary, w których tradycja zaczyna być modna i nowoczesna, a współczesna kultura staje się tradycja. Oprócz występu w sobotni wieczór, ze statusem gwiazdy, muzycy prowadzili też warsztaty muzyki irlandzkiej.

      W zespole następiły zmiany personalne. Odszedł Eoin Dillon, poświęcając się karierze solowej. Jego miejsce zajął James Mahon. James był założycielem, krótko istniejącego, lecz uznanego zespołu Ciorras oraz byłym muzykiem grupy Afro Celt Sound System. Perkusista Dave Hingerty pojawił się w 2016 roku. Dave współpracował z wieloma muzykami i grupami, między innymi z zespołami The Frames i Gráda.

      W 2016 roku Kila wystąpiła z polską wokalistką Kayah na corocznym festiwalu Polska Éire Festival, promującym wzajemne relacje między krajami. Koncert odbył się w Sali Vicar St. Kayah jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie. Wspólnie wystąpili ze specjalnie na ten cel przygotowanym repertuarze.

      17 marca 2017 roku na rynku pojawił się koncertowy album zespołu, zatytułowany „Alive Beo”. Nagrania pochodzą z różnych miejsc. Muzyka jest znana, lecz energia, która jej towarzyszy czyni ją inną. Pod słuchawkami czasami się śpieszy, jakbyś tam był. Piosenki, które znalazłyh się na płycie, to doskonały przekrój ich dyskografii. Również piękny jest gościnny występ polskiej wokalistki Kayah, którą słychać w starym klasyku, „Seo Mo Leaba”.


Skład:
      Rónán Ó Snodaigh - bodhrán, djembe, conga, bongos, gitara, śpiew
      Rossa Ó Snodaigh - tin whistle, low whistle, klarnet, bouzouki, mandolina, kości, śpiew
      Colm Ó Snodaigh - flet, tin whistle, gitara, saksofon, instrumenty perkusyjne, śpiew
      Dee Armstrong - skrzypce, wiolonczela, cymbały, akordeon, bodhrán
      Seanán Brennan - gitara, gitara basowa, mandola
      Brian Hogan - gitara basowa, kontrabas, śpiew
      Dave Hingerty - perkusja
      James Mahon - uileann pipes, flet, whistles

Z zespołem występowali:
      Colm Mac Con Iomaire - skrzypce
      Ed Kelly - gitara basowa
      Lance Hogan - gitara, perkusja
      Eoin O'Brien - gitary elektryczne
      Dave Odlum - gitara
      Karl Odlum - bass
      David Reidy - gitara
      Eoin Dillon - uileann pipes, tin whistle, low whistle, instrumenty perkusyjne, śpiew.

Kila_HandelsFantasy.jpg Kila_MindTheGap.jpg Kila_TogEGoBogE.jpg Kila_LemonadeAndBuns.jpg Kila_LiveAtVicarSt.jpg Kila_Monkey.jpg
Kila_LunaPark.jpg Kila_LiveInDublin.jpg Kila_KilaAndOki.jpg Kila_GamblersBallet.jpg Kila_RoghaTheBestOfKila.jpg Kila_Soisin.jpg
Kila_SuasSios.jpg Kila_Beo2017.jpg

Dyskografia:
  Albumy:
      Groovin' - kaseta z ośmioma utworami (1991)
      Handel's Fantasy (1993)
      Mind the Gap (1995)
      Tóg É Go Bog É (1997)
      Lemonade & Buns (2000)
      Live in Vicar St. (2000)
      Monkey - ścieżka dźwiękowa do pantomimy West End (2002)
      Luna Park (2003)
      Live in Dublin (2004)
      Best of & Live in Dublin (podwójny album) - tylko w Japonii (2005)
      Another Beat - remiks utworów Kíla wykonany przez japońskich artystów - tylko w Japonii (2006)
      Kíla & Oki - z Oki Kano (2006)
      Gamblers' Ballet (2007)
      The Secret of Kells - ścieżka dźwiękowa do filmu przy współpracy z Bruno Coulais (2009)
      Rogha - The Best Of (2009) - kolekcja 2-CD
      Soisín (2010)
      Suas Síos (2014)
      Alive Beo (2017)
  Single:
      "Ón Taobh Tuathail Amach" (1997)
      "Tóg é go Bog é" - live Christmas single (2002)
      "Glanfaidh Mé" - edycja radiowa (2003)
      "An Tiománaí" - z Heatwave (2005)
      "Tóg é go Bog é" - z Oki (2005)
      "hAon Dó & Ní Liom Féin" - z Oki - edycja radiowa (2006)
      "Half Eight/Leath ina dhiaidh a hOcht" - edycja radiowa (2007)
      "Cabhraigí Léi/Nothing Changes Around Here" - remiks z The Thrills (2007)
      "The Ballad of Ronnie Drew" - z U2, The Dubliners i A Band of Bowsies (2008)
      "Cardinal Knowledge" - edycja radiowa (2009)
  Solo:
      Éist - Colm Ó Snodaigh (1990)
      Tip Toe - Rónán Ó Snodaigh (2001)
      Tonnta Ró - Rónán Ó Snodaigh (2003)
      The Playdays - Rónán Ó Snodaigh (2004)
      The Third Twin - Eoin Dillon (2005)
      The Last Mile Home - Rónán Ó Snodaigh (2007)
      Giving - Colm Ó Snodaigh (2007)
      The Golden Mean - Eoin Dillon, Steve Larkin, Des Cahalan & Frank Tate (2010)
      Love, Life & Limb - Preachers Son (Brian Hogan) (2010)
      Water Off a Duck's Back - Rónán Ó Snodaigh (2011)
      10 Stories Tall Preachers Son (Brian Hogan) (2014)
  DVD:
      Live in Vicar St - bonus DVD z Luna Park (2003)
      Kíla 'Once Upon a Time' - film z koncertu z Vicar St Dublin (2008)

The Secret of Kells  Filmy fabularne:
      The Secret of Kells - Tomm Moore - Cartoon Saloon
      Gold in the Streets - Liz Gill, Noel Pearson - Ferndale Films
      Silent Grace - Maeve Murphy, Follower Productions
      Capital Letters - Ciaran o Connor
      Song of the Sea (Sekrety morza) - Soundtrack with Bruno Coulais (2015)
  Filmy dokumentalne:
      Seven Days - o pisarzu Paulo Coehlo (Little Bird Productions)
      Hidden Treasures - seria irlandzkiech kulturze i tradycji (Loopline Productions)
      Celtic Monsters - seria o legendarnych celtyckich potworach, skomponowali muzykę do 6 części
  Teatr:
      Monkey! - W 2001 roku skomponował ścieżkę dźwiękową do sztuki granej na London West End

Nagrody:
      Choice Music Prize, 2008
      Nominowani do nagrody Meteor Irish Music, 2003, 2004, 2005, 2006,2007, 2008, 2010
      2002 Meteor Irish Music Industry Award - Best Trad Act
      Hot Press Readers Choice Awards - Best Trad Act - 2003, 2004, 2007




Linki:
Strona zespołu
Kila na artistdirect
Kila na myspace
Kila na lastfm
Kila na allmusic

Rónán Ó Snodaigh
Dave Hingerty
Preachers Son - Brian Hogan
Eoin Dillon
James Mahon

Odnośniki do tekstu:
Coláiste Eoin
The Frames
The Old Mill
Vicar Street
Womad
Glastonbury Festival
Witness Festival
Sigzet Festival Budapest
Dún Laoghaire Festival
Zakir Hussein
Choice Music Prize
Cartoon Saloon
GLOBALTICA World Cultures Festival
GLOBALTICA 2012 Opis
Kayah
Vicar St
Polska Éire Festival
Afro Celt Sound System
The Frames
Gráda

Youtube:
Kila - 1st Ave
Kila - Dusty Wine Bottle. The Stables, Mullingar, December 2009
Kila - Beyond
Kíla - Glanfaidh Mé (Live at Vicar Street, 2002)
Kíla - Tog go Bog ‚ (Live at Vicar Street, 2002) Kila from Luna Park
Kila - Songs from the album 'Soisin' :: Part 01

The Secret Of Kells - Aisling's Song
The Secret of Kells - Aisling's Forrest
The Secret of Kells - Brendon meets Aisling
The Secret of Kells - Pangur Ban

Spirit of Voice Rónán Ó Snodaigh
Rónán Ó Snodaigh When in Rome
Kila - Live at Vicar Street
Kila - Suas Síos ( official music video )

Kayah & Kila together / Dublin / Vicar Street
Kayah & Kíla together / Dublin / Vicar Street
Kayah & Kila together / Dublin / Vicar Street
Kayah & Kila together / Dublin / Vicar Street
Kayah & Kila together Sto Lat Mlodej Parze / in Dublin
Kayah & Kila together / Dublin / Vicar Street


Albumy:
Mind The Gap 1995
Soisin 2010
Tog é go Bog é 1997
Gamblers' Ballet 2007
Monkey 2002
Luna Park 2003
Kíla Discografy

Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    003318



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww