Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Imar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  Bran      
  Kraj: Czechy   Gatunek muzyki: trad  breton  

Bran Malostranska Beseda Prague 2012      Bran, to grupa założona w 1999 roku w czeskiej Pradze przez, przybyłego wprost z Lorient w Bretanii, Davida Pajota. Słowo Bran, w tłumaczeniu z języków celtyckich oznacza kruka, a w legendach pojawia się jako ptasi posłaniec. Bran to także imię legendarnego brytyjskiego króla, który występuje także w mitologii irlandzkiej, walijskiej i bretońskiej. W irlandzkiej literaturze w ósmym wieku opisane zostały „Podróże Brana” a rumuńskie miasto Bran związane jest z opowieścią o Drakuli. Historyczna kraina w Czechach nosi nazwę pochodzenia celtyckiego, Bohemia, więc nie jest dziwne, iż grupa stąd pochodząca gra taką muzykę. Zespół poświęcił się, w szczególności, muzyce bretońskiej. Ich interpretacje są przyjemne, subtelne i odprężające. W swoim graniu posługują się skrzypcami, fletem, akordeonem, klarnetem, bombardą i gitarami.

Historia

      Grupę Bran założył, wraz z kilkoma przyjaciółmi, w 1999 roku w Pradze David Pajot, flecista pochodzący z Lorient w Bretonii. W lecie w połowie sierpnia 1999 roku Bran gości na międzynarodowym festiwalu muzyki celtyckiej w Lorient w Bretanii „The Festival Interceltique de Lorient”. Grupa podpisała kontrakt na 5 koncertów i gra tam w barze należącym do Australijczyka Stiffa Café du port. Zaprzyjażniają się z bretońskim zespołem Deskomp i postanawiają zagrać razem improwizowane jam session. We wrześniu, pop powrocie do Pragi zaczynają występować w prestiżowych klubach (Akropolis, Roxy, Klub Železná). Entuzjastycznie są przyjmowani również i w innych czeskich miastach (Tabor, Pilzno, Kladno, Slaný).

      W 2000 roku ukazała się pierwsza płyta „Ruz”, w pierwszym składzie grupy: David Pajot – śpiew, bombarda, whistle; Ludmila Chábová – skrzypce; Martin Vejvoda – gitara; Tomáš Nedělka – dudy, whistle; Zdeněk Rudolský – perkusja.

      Grupa kontynuuje koncerty. W lutym 2001 roku następują duże zmiany w składzie (nie pierwsze zresztą). Muzycy postanawiają się skupić bardziej na tradycji bretońskiej, pomijając trochę muzykę pochodzenia irlandzkiego. Na przełomie 2001 i 2002 roku, w repertuarze zespołu, a oprócz tradycyjnych pieśni, pojawiają się własne pomysły autorstwa założyciela i lidera grupy Davida Dewi Pajota.

      W 2002 roku, w grupie pojawia się flecistka Petra Lukášová oraz akordeonista Thomas Görtler a wcześniej gitarzysta basowy Prokop Saidl. W 2003 roku ukazuje się album „Chemins de sel”, którego nazwa łączy się, z jednej strony, z wędrówkami morskimi tysięcy żeglarzy a, z drugiej, przypomina wędrówki Celtów, którzy w obrocie handlowym używali, pochodzącego z Hallstatt w dzisiejszej Austrii, „białego złota”, czyli soli. Premiera płyty miała miejsce w lipcu 2003 roku w klubie irlandzkim „Joshua Tree” w Domu Słowiańskim w Pradze.

      Grupa odwiedza Bretanię w sierpniu 2003 i 2004 występując tam w czasie swojej trasy koncertowej. Dają też koncerty w Europie środkowej. Do Bretanii powracają w 2005 roku na celtycki festiwal w Lorient.

      12 maja 2005 roku, Bran wydaje album „Coast of Bohemia” (cytat z „Zimowej opowieści” Szekspira), z który z powodzeniem prezentuje na festiwalu Interceltique w Lorient. Muzyka i teksty na płycie stanowią spójną całość i opowiadają o wymyślonej krainie „Wybrzeże Czech”, w której można znaleźć menhirowe pole Kermario, na którym spotykają się golem, Corto Maltese i dobry wojak Szwejk.

      Oprócz stałych występów w Czechach Bran odbywa serię występów w całej Europie, zwłaszcza we Francji, Niemczech, Włoszech i Polsce.

      W styczniu 2006 roku, przychodzi gitarzysta Vojtech Jindra i powoli zaczyna się kształtować obecna forma grupy. Na przełomie 2007 i 2008 roku grupa zmieniła się znacząco, poprzez wprowadzenie nowej sekcji rytmicznej, składającej się z Petra Tichego (kontrabas) i Zbyněk Tokhi Krupa (perkusja). W tym składzie powstały nowe rozwiązania i nowe oryginalne piosenki, które znalazły się na albumie „An delienn”, wydanym w 2008 roku. Nowy album został nagrany przed latem 2008 roku w studiu Solisko w Černošicach. Oprócz już znanych twarzy jak David Pajot, Petra Lukasova-Scarfogliero czy Tomáš Görtler pojawiają się nowe - basista Petr Tichy i perkusista Zbyněk Tokhi Krupa oraz gitarzysta i multiinstrumentalista Vojtěch Jindra. Jako goście na płycie zagrali: Frédéric Jacq (śpiew), Markéta Langová (skrzypce) oraz Radim Chrobok (instr. Perkusyjne). Płyta zawiera 15 utworów, a oprócz aranżacji tradycyjnych utworów pojawiają się własne kompozycje członków grupy. Melodie taneczne przeplatane są piosenkami, które, pod wpływem starych legend bretońskich, snują opowieści o morzu, a jedna z nich przenosi nas do Czech.

      Następnie grupa promuje nową płytę w czasie trzytygodniowego tournee po Bretanii, gdzie pojawia się jako support przed występem lokalnych gwiazd, takich jak Cécile Corbel, Penn Gollo i Dan Ar Braz.

      W następnym roku w zespole pojawia się flecista Robert Fischmann z etno-folkowej, czeskiej grupy Taliesyn. W czasie dyskusji na temat nowego albumu, wokalista David Pajot decyduje przenieść się na stałe do Kanady, a grupa jest na krawędzi rozpadu. Ostatnia nagrania z tym muzykiem, założycielem grupy pojawiają się na płycie koncertowej „En concert”, która ukazuje się w sierpniu 2010 roku a zawiera nagrania zarejestrowane w kwietniu na Morawach, na ostatnich koncertach z Davidem i oddaje wiernie wyjątkową atmosferę jednego zwykłego wieczoru w towarzystwie tego czeskiego – francuskiego zespołu.

      W grudniu tego samego roku, David żegna się w czasie trzech koncertów w Pradze w poetyckim pubie w Balbinowie, plus jeszcze jednym w ostatniej chwili, zagranego w związku z dużym zainteresowaniem, tuż przed odlotem Davida.

      Grupa jest zdecydowana kontynuować i odbywa próby w nowym składzie w postaci siedmiu członków, z Radim Chrobokiem na bębnach i wokalistką Sarą Navarro, od lat mieszkającą w Pradze, a pochodzącą z Bretanii. Pajota zastępuje saksofonista Michał Wróblewski. Nowy skład odbywa swój debiut w czerwcu 2011 roku, występując przed koncertem najsłynniejszego muzyka z Bretonii, Alana Stivella w Czeskim Krumlowie.

      Jednocześnie nagrywa piosenkę „Dodo M'amour“ na płycie dla dzieci „Bongo BomBarďák“.

      Po udanych występach w Polsce Sara Navarro zapowiada że, ze względów zdrowotnych, nie może uczestniczyć w letnich festiwalach „Keltská noc”, „Sázavafest”, „Prázdniny w Telczu” i innych. Flecista Robert Fischmann szybko uczy się śpiewać kilka utworów, aby grupa mogła wystąpić na festiwalu Keltská noc . Chociaż rozwiązanie to jest początkowo postrzegane jako tymczasowe, nowy wokalista tak dobrze daje sobie radę, że grupa decyduje się kontynuować w sześcioosobowym składzie, gdy Sara Navarro jesienią 2011 roku definitywnie postanawia opuścić Bran i wrócić do Francji.

      Grupa Bran wystąpiła na X Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie w 2012 roku.

      Do składu przyjęty jest nowy perkusista Jan Chalupa i zespół w obecnej formie występuje na koncertach oraz przygotowuje nowy album „Le carnet noir”, wydany w listopadzie 2012. Bran powraca do celtyckiej muzyki pochodzącej z Bretanii, do mistycznego klimatu starych legend, tradycyjnych tańców oraz piosenek o morzu. Nazwa albumu, a także okładka, nawiązuje do czarnego notatnika Davida Pajota, w którym prowadził zapiski w czasie podróży a jednocześnie ma świadczyć o tym, że Bran będzie pisał kolejny rozdział w swojej historii i udowodnić, że może działać i osiągnąć sukcesy, nawet po opuszczeniu grupy przez Pajota. Utwory na płycie można podzielić na trzy grupy. Pierwsza składa się z charakterystycznych aranżacji pieśni bretońskich. Płytę rozpoczyna „Marzhin Foll”, na melodię „Paddy's Lamentation”, opisuje maga Merlina, jako antybohatera a kolejny „Tri martolod” jest prezentem dla fanów grupy i pojawia się na płycie powtórnie po wielu latach (był na „Ruz” w 2000 roku). Druga grupa zawiera piosenki w języku francuskim: smutną balladę z Normandii „Quand je menai mes chevaux boire”, pop-jazzowy kawałek „La jument de Michao”, w którym kapela zachowuje swój oryginalny akustyczny dźwięk, pogodna piosenka „Lundi mardi” o lubieżnym szewcu i wreszcie delikatnie erotyczna „Le phare”, do słów bretońskiego poety Tristana Corbiere'a. Album uzupełniają utwory instrumentalne, z których, oprócz tradycyjnego tańca „Laridée-gavotte”, wszystkie są autorstwa członków grupy, począwszy byłego lidera i założyciela Davida Pajota, akordeonisty Tomáša Görtlera a przede wszystkim, z gitarzysty i producenta płyty, Vojtěcha Jindry. Jest także piosenka „An dro”, na podstawie rytmicznych, bardzo rozpowszechnionych bretońskich układów tanecznych, a także tytułowy walc „Le carnet noir”, trochę przypominający muzykę filmową Yanna Tiersena i końcowe dzieło „La Croisée” , w którym można usłyszeć głos Davida Pajota, który przeniósł się za granice na stałe po wydaniu albumu „En koncert”.

      W 2014 roku następują zmiany personalne. Michal Wróblewski decyduje się na dalsze studia za granicą a Jan Chalupa przechodzi do grupy Voila. Na ich miejscach pojawiają się saksofonistka Helena Markova i perkusista Petr Mikes. Helena Markova grała wcześniej w zespołach folkowych i jazzowych, takich jak: Deneb, M3, Ruchadze Band, Poitín, Work in Progress i Ciúnas. Petr Mikes grał jazz w zespołach Hot Sisters, Magnum Jazz Bigband, ALO Trio Band, The Tap Tap oraz uczestniczył w projektach muzycznych Adam Tvrdý / Brian Charette – Suspicious Activities, Betty Lee Song Project. Zespół w nowym składzie, wiosną 2015 roku nagrał kompilację poświęconą czeskiemu bardowi Vladimirowi Mišíkowi. 10 listopada 2016 roku ukazuje się nowa płyta „Beaj Vat!”, co oznacza bretońską drogę. Płyta oferuje zróżnicowany muzycznie bretoński folklor, wykonywany zarówno w języku angielskim jak i po czesku.



Skład:
      Robert Fischmann – śpiew, flet, whistle (instrumenty perkusyjne, fortepian)
      Vojtěch Jindra – gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne (inne instrumenty strunowe)
      Tomáš Görtler – akordeon, śpiew
      Petr Tichý – kontrabas
      Helena Marková – saksofon, whistle
      Petr Mikeš – perkusja

W grupie grali:
      David Pajot – śpiew, bombarda, klarnet, whistle
      Sara Navarro – śpiew, perkusja
      Greta Kelly – skrzypce
      Noël O’Brien – bodhrán
      Prokop Saidl – gitara basowa, śpiew
      Markéta Langová – skrzypce
      Markéta Kautznerová – skrzypce
      Ludmila Chábová – skrzypce
      Petra Lukášová – flet
      Mirek Kašpar – gitara
      Petr Brousil – gitara
      Martin Vejvoda – gitara
      Tomáš Nedělka – dudy, flet
      Petr Vašek – gitara
      Jakub Severin – perkusja
      Zdeněk Rudolský – perkusja
      Tokhi – perkusja
      Radim Chrobok – bębny
      Michal Wróblewski – saksofony , klarnet
      Jan Chalupa – perkusja, instrumenty perkusyjne

Goście:
      Frédéric Jacq – śpiew
      Katka García – śpiew
      Lukáš Svoboda – didgeridoo
      Tomáš Valášek – kastaniety



Dyskografia:
Bran "Ruz" CD, 2000
David Pajot – śpiew, bombarda, whistle; Ludmila Chábová – skrzypce; Martin Vejvoda – gitara akustyczna; Tomáš Nedělka – dudy, whistle; Zdeněk Rudolský – perkusja

Chemins de sel CD, 2003
David Pajot – śpiew, bombarda, klarnet, whistle; Tomáš Görtler – akordeon; Markéta Langová – skrzypce; Mirek Kašpar – gitara akustyczna; Petra Lukášová – flet; Prokop Saidl – gitara basowa

The Coast of Bohemia CD, 2005
David Pajot – śpiew, bombarda klarnet, whistle; Tomáš Görtler – akordeon; Markéta Kautznerová – skrzypce; Mirek Kašpar – gitara akustyczna; Petra Lukášová – flet; Prokop Saidl – gitara basowa

An delienn CD+MP3, 2008
David Pajot – śpiew, bombarda, klarnet, whistle; Vojtěch Jindra – gitary, gitara basowa, banjo, mandolina, lira korbowa, instr. perkusyjne; Tomáš Görtler – akordeon, śpiew; Petra Lukášová Scarfogliero – flet; Petr Tichý – kontrabas; Zbyněk Tokhi Krupa – perkusja
Gościnnie: Frederic Jacq - śpiew; Marketa Langova - skrzypce; Radim Chrobok - bębny

En concert CD, 2010
David Pajot – śpiew, bombarda, klarnet, whistle; Vojtěch Jindra – gitara akustczyna, instr. perkusyjne; Tomáš Görtler – akordeon, śpiew; Robert Fischmann – flet, whistle, instrumenty perkusyjne; Petr Tichý – kontrabas; Zbyněk Tokhi Krupa – perkusja

Le carnet noir CD+MP3, 2012
Robert Fischmann – śpiew, flet, whistle, fortepian, instr. perkusyjne; Vojtěch Jindra – gitary, ukulele, bouzouki, dobro, instr. perkusyjne; Tomáš Görtler – akordeon, śpiew; Michal Wróblewski – saksofony, klarnet; Petr Tichý – kontrabas; Jan Chalupa – bębny, perkusja

Beaj Vat! CD+MP3, 2016
Robert Fischmann – śpiew, flet, whistle, fortepian, instr. perkusyjne; Vojtěch Jindra – gitary, ukulele, bouzouki, dobro, instr. perkusyjne; Tomáš Görtler – akordeon, śpiew; Petr Tichý – kontrabas; Helena Marková – saksofon, whistle; Petr Mikeš – perkusja




Linki:
Oficjalna strona zespołu
Bran na myspace.com
Bran na bandzone.cz

Odnośniki do tekstu:
Akropolis Praga
Roxy Praga
The Festival Interceltique de Lorient, Brittany
Bongo BomBarďák
Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie
Keltská noc Plumow, Czechy
Prázdniny w Telczu, Czechy

Inni artyści:
Dan Ar Braz
Cécile Corbel
Penn Gollo
http://www.wroblewski.cz/
http://www.voila-music.com/
http://www.ruchadzeband.com/
http://hotsisters-music.com/
http://www.magnumjazzbigband.cz/
http://www.briancharette.com/
http://adamtvrdy.com
http://www.bettylee.cz
http://www.alotrio.cz/
http://www.thetaptap.cz/
http://www.vladimirmisik.cz/


Youtube:
Bran - Trois matelots du port de Brest (official live HD video); Live in Malostranská Beseda, Prague, Czech Republic, 2012
Live in Malostranská Beseda, Prague, Czech Republic, 2012
Bran - L'artilleur (official live HD video)
Bran - Ihala (official live HD video)
Bran - Dans gant ar Golem
Bran - Tri martolod
Bran - Gavotte des Montagnes
Bran - War Bont An Naoned
Bran - Ihala
Bran - live, Prague, Palác Akropolis, 19. 11. 2008
Bran - album An delienn release party, feat. Tereza Kostková
Bran - Když jsem vedl kone pít (Grabštejnské carodejnice 2010)
Bran - L'artilleur (official live HD video) Live in Malostranská Beseda, Prague, Czech Republic, 2012
Bran - Le corsaire (official live HD video) Live in Malostranská Beseda, Prague, Czech Republic, 2012
Bran - Lundo Mardi Keltská Noc Plumlov 2012 / Celtic Night Plumlov 2012 (CZE)
Bran - Le Corsaire Keltská Noc Plumlov 2012 / Celtic Night Plumlov 2012 (CZE)
Bran - Quinze marins celtic fest in Lipnice nad Sazavou (CZ)
Bran - En concert - Réveille Recorded live in Lucerna Music Bar in Prague, 21st September 2010
Bran - En concert - A walc'h Recorded live in Lucerna Music Bar in Prague, 21st September 2010
Bran - Trois matelots du port de Brest (BalconyTV)
Bran - An Hini a Garan; Keltská Noc Plumlov 2012 / Celtic Night Plumlov 2012 (CZE)
Do Besedy přilétlo hejno havranů

CD's:
Bran "Ruz" 2000
Bran "Chemins de sel" 2003
Bran "The Coast of Bohemia" 2005
Bran "An delienn" 2008
Bran "En concert" 2010
Bran "Le carnet noir" 2012




Logo  Kornog      
  Kraj: Francja   Gatunek muzyki: trad  breton  

Kornog 1983        Grupa Kornog często jest uznawana za jedną z najlepszych grup bretońskich. Być może przyczyniły się do tego udane trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych a być może sposób prezentacji tejże muzyki, przeznaczony do słuchania, bardzo łatwy w odbiorze, docierając do naprawdę szerokiego grona. Typowe dla grup folkowych z Bretanii jest granie muzyki w tradycji "Fest Noz", czyli do zabaw tanecznych, w których uczestnicy tańczą w grupach wykonując stepujące kroki. Dla wielu amerykanów Kornog jest synonimem bretońskiej muzyki. Samo słowo oznacza po bretońsku "wiatr z zachodu".
       Grupa powstała w 1980, gdy spotkała się trójka muzyków: Jamie McMenemy (wcześniej związany ze szkocką formacją Battlefield Band), Soig Siberil i Christian Lemaitre. Wkrótce dołącza do nich Jean-Michel Veillon.
       Jamie McMenemy (śpiew, bouzouki, mandolina) był wcześniej związany z grupą Battlefield Band, lecz w czasie trasy w Bretanii, tak go oczarowała tutejsza muzyka, że przeniósł się tutaj w 1979 roku a w dwa lata później nagrał solowy album "The Road to Kerrigouarch" z pomocą Soiga i Christiana. Wkrótce uformowali grupę. Dzięki obecności Jamie'go, w repertuarze zespołu można znaleźć tradycyjne szkockie ballady. Kornog miał dwa okresy aktywności. Pierwszy w latach 1982-1987. Ponowna działalności miała miejsce w latach 1999-2000.
       Christian Lemaitre wychował się w Paryżu, w społeczności bretońskiej. Tutaj nauczył się gry na skrzypcach. Lemaitre grał również w grupie Storvan, grającej w tradycji Fest-Noz. Towarzyszył też kilka razy takim znanym skrzypkom jak Kevin Burke i Johnny Cunningham jako Celtic Fiddle Festival. Kornog
       Jean-Michel Veillon był pierwszym, który użył drewnianego fletu wykonując muzykę bretońską. Grając na bombardzie (odmiana oboju) od jedenastego roku życia, nauczył się sam grać na flecie w 1977 roku i jest uznawany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu.
       Soig Siberil, gitarzysta, znany był wcześniej z występów z grupą Gwerz. Opuścił Kornog w 1986 roku po nagraniu płyty "Ar Seizh Avel", wybierając udaną karierę solową. Na płycie "Kornog IV" z 1987 roku zastąpił go gitarzysta Gilles Le Bigot (przyszedł ze Skolvan). Kolejnym gitarzystą jest Nicolas Quemener, który zastąpił Siberila również w grupie "córce" Pennou Skoulm. Nicolas jest także członkiem grupy Skeduz, grjącej w tradycji "Fest Noz" a wcześniej grał również w grupie Arcady. Wychował się w Angers, we Francji a studiował perkusję.
       Grupa do dzisiaj, od czasu do czasu, grywa razem a niektórzy członkowie zespołu grają w duetach (2010 - koncerty duetu Siberil-McMenemy), jednakże przez większą część czasu zajmują się działalnością w założonej przez siebie grupie Pennou Skoulm. Grupa Pennou Skoulm ma, podobnie jak Kornog, dwa okresy działalności, pierwszy 1982-1990 (album w 1985 roku) i ponownie od 2008 roku (album "Trinkan" z 2009 roku). Kornog, po reaktywacji, wydał płytę "Kornog" w 2000 roku.
Kornog Concert

Dyskografia:
   1983: Kornog
   1984: Premiere: Live in Minneapolis
   1985: (Pennou Skoulm): Pennou Skoulm
   1985: Ar Seizh Avel
   1987: Kornog IV
   2000: Korong
   2009: (Pennou Skoulm): Trinkan
Kornog_Premiere.jpg Kornog_ArSeizhAvel.jpg Kornog_2000.jpg


Linki:
Kornog na www.jmveillon.net
Pennou Skoulm na www.jmveillon.net
Soig Siberil
Strona Gwerz
Strona Skeduz
JEAN-MICHEL VEILLON www.jmveillon.net
Green Linnet Kornog Albums
Kornog - Dans Plinn - YouTube
Brest 2001 YouTube
Kornog - Redding, CA, 1986 - "Ton Bale / Son Ar Rost" YouTube
Ar Seizh Avel - folkyourself.blogspot.fr

Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    001520



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww