Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Ímar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  Great Big Sea      
  Kraj: Kanada   Gatunek muzyki: Newfoundland folk  folk rock  

      Great Big Sea to kanadyjska formacja folk rockowa z Nowej Fundlandii i Labradoru znana ze swojej energetycznej interpretacji tradycyjnych tematów regionu, obejmujących piosenki ludowe i szanty, sięgając bogatego, irladzkiego, szkockiego i francuskiego, dziedzictwa wyspy. Nazwa grupy została wzięta z nowo fundladzkiej piosenki ludowej na temat tsunami.

      Założycielami byli Alan Douyle (śpiew, gitara, bouzouki, mandolina), Sean McCann (śpiew, bodhran, gitara, tin whistle), Darrell Power (śpiew, gitara basowa) i Bob Hallett (śpiew, skrzypce, akordeon, mandolina, koncertina, bouzouki, whistles, dudy).

Grat Big Sea
      Zespół powstał w 1993 roku, lecz historia muzyczna zaczyna się o wiele wcześniej. Inpiracją do jego powstania były tradycyjne nowo fundlandzkie domowe sesje muzyczne zwane "kitchen-party", w których brali udział w młodości. Gitarzysta Alan Doyle grał w młodości w zespole swojego wuja, uczestnicząc w takich właśnie sesjach. W wieku lat 15 założył z kolegą ze szkoły duet Staggering Home. Hallett i McCann założyli, w 1989 roku, zespół Rankin Street, grajacy celtic rock, do którego dołączył Power. W styczniu 1993 spotkali się z Alanem Doylem, dając początek Great Big Sea.
      Pierwszy oficjalny koncert zagrali w 1993 r. poprzedzając występ Irish Descendants na Memorial University of Newfoundland w St. John's.

      Wkrótce wydali, własnym sumptem, swój pierwszy album "Great Big Sea", a następnie podpisali kontrakt z Warner Brothers Canada. Drugi album "Up" ukazał się w 1995 osiągając, po roku, status platynowej płyty (trzecia płyta "Play" zdobyła ten tytuł już po trzech miesiącach). W 1998 roku ukazała się w USA płyta "Rant & Roar" z wczesnymi nagraniami, poprzedzając intensywną trase koncertową po tym kraju.

      Power opuścił zespół w 2003 roku, by móc poświęcić wiecej czasu dla rodziny i przyjaciół.
      Grupę wspomagają: od 2002 roku, perkusista Kris MacFarlane (bębny, akordeon, gitara, chór) i, od 2003, basista Murray Foster

      Grupa jest laureatem wielu nagród przyznawanych przez East Coast Music Association, a także kilku nomimacji "Juno Awards", przyznawanych za osiągnięcia w przmyśle muzycznym.

Skład:
      Alan Doyle
      S'an McCann
      Bob Hallett
Grat Big Sea
Wcześniej należał:
      Darrell Power

Dyskografia:
Albumy studyjne
      Great Big Sea 1993
      Up 1995
      Play 1997
      Turn 1999
      Sea of No Cares 2002
      Something Beautiful 2004
      The Hard and the Easy 2005
      Fortune's Favour 2008
      Safe Upon the Shore 2010

Kompilacje
      Rant and Roar 1998
      XX 2012

Albumy koncertowe
      Road Rage 2000
      Great Big DVD and CD 2004
      Courage & Patience & Grit 2006
GBS_GreatBigSea.jpg GBS_Up.jpg GBS_Turn.jpg GBS_TheHardAndTheEasy.jpg GBS_SafeUponTheShore.jpg GBS_RantAndRoar.jpg GBS_XX.jpgGBS.txt





Linki:
http://www.myspace.com/greatbigsea
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Big_Sea
https://www.thecanadianencyclopedia.ca/en/article/great-big-sea-emc

Great Big Sea - Safe Upon The Shore (Bing Lounge) - YouTube
Safe Upon The Shore (live debut), Great Big Sea, Nanaimo - YouTube
Great Big Sea - Lukey
Great Big Sea - When I'm Up
Great Big Sea - Ordinary Day

Great_Big_Sea_-_XX_[The_Folk_Songs]_(2012)
Great_Big_Sea_-_XX_[The_Folk_Songs]_(2012)
Great_Big_Sea_-_XX_[The_Pop_Songs]_(2012)
Great_Big_Sea_-_XX_[The_Folk_Songs]_(2012)
Great Big Sea - Fortunes Favour
Great Big Sea - Rant and Roar
Great Big Sea - Up
Great Big Sea - Play
GBS-Glasgow-2001
Great Big Sea - Great Big Sea
Live Boulder CD2 Part1
Live Boulder CD2 Part2
Live Boulder CD1 PartI
Live Boulder CD2 PartII
Great Big Sea - Tyagarah, AU - 04-09-12
Great Big Sea (1999) - Turn
Great Big Sea (2005) - The Hard And The Easy
Great Big Sea (1993) - Great Big Sea
Great Big Sea (1995) - Up





Logo  The Irish Descendants      
  Kraj: Kanada   Gatunek muzyki: Newfoundland folk  folk  


      The Irish Descendants to grupa z Nowej Fundlandii, która swym stylem wpisuje się w tradycję tak zwanych „Kitchen party”, czyli domowego muzykowania, popularnego w tej prowincji Kanady. Muzycy, to potomkowie irlandzkich emigrantów, którzy, przed utworzeniem zespołu, zajmowali się rybołówstwem. Grają szeroki repertuar nowofundlandzkich standardów, tradycyjne i współczesne irlandzkie i szkockie piosenki oraz własne kompozycje. Ich utwory brzmią akustycznie z przewagą wokalu i niezbyt natarczywym akompaniamentem instrumentów.

      Grupę powstałą w 1990 roku założyli: Con O'Brien, Ronnie Power, Larry Martin. Ronnie i Con znali się wcześniej z Bay Bulls, małej rybackiej osady położone kilka mil od stolicy prowincji St. John's. Ronnie Power zajmował się muzyką od wczesnej młodości. Na pożyczonej gitarze nauczył się grać stare irlandzkie i nowo-fundlandzkie pieśni. Jako nastolatek grywał w zespołach metalowych. Po krótkim pobycie w Toronto powrócił na wyspę, by założyć grupę „The Descendants” wraz z Conem i, pochodzącym z Brigus South, Thomasem Battcockiem. W tym składzie grali w „Erin's Pub” w St. John's. Po odejściu Battcocka, ze względu na inne kontrakty, Ronnie and Con zaczęli grać z multi instrumentalistą i wokalistą D'arcy Broderickiem z Bay De Verde oraz basistą Larry Martinem z Grates Cove, co doprowadziło do utworzenia nowej grupy - „The Irish Descendants”. Broderick i Martin grali w tym czasie w „Irish Coffee”. Broderick wcześniej grał w grupie „The Sons of Erin”.

      W 1991 roku zespół nagrał swój pierwszy album, „Misty Morning Shore”, w niezależnej wytwórni „Records Duckworth”. Album zwrócił uwagę Warner Music, z którymi to podpisali kontrakt, wydając następnie „Look To The Sea” w 1993 roku. Płyta stała się sukcesem, a następny album „Gypsies and Lovers z 1994 roku, nagrany został w poszerzonym składzie. Dołączyli perkusista Gerard Broderick i klawiszowiec Kathy Phippard. Płyta została uhonorowana prestiżowymi nagrodami za najlepszy tradycyjny album roku przez Juno Awards oraz „The Entertainer of the Year” przez East Coast Music Awards.

      W 1996 roku wydali album „Livin' On The Edge” zawierający utwory w stylu współczesnego country, powodując rozłam w zespole. Podczas noworocznego koncertu w St. John’s Broderick i O'Brien wdali się w regularną bijatykę na zapleczu sceny, co zakończyło się odejściem Brodericka. Oficjalnie podanym powodem były „różnice muzyczne nie do pogodzenia". Jego odejście nastąpiło tuż przed tournee z Anne Murray. Jego miejsce zajął, zaangażowany „na prędce”, Eamonn O'Rourke, irlandzki skrzypek z Nowego Jorku, który z zespołem grał krótko. Eamonn czestniczył w nagraniu płyty „Rollin' Home” z 1998 roku, która okazała się być ostatnią płytą z Ronnie Powerem i Larrym Martine, którzy odeszli w roku 2000, ale i również ostatnia praca dla wytwórni Warner. Wytwórnia ta wydała jeszcze album kompilacyjny „So Far So Good” w 1999 roku.

      W 2001 roku grupa powróciła w nowym składzie: O'Brien połączył siły z muzykiem z St. John's Mikem Hanrahanem oraz folkowymi weteranami Byronem Pardym, Kellym Russellem oraz Paulem „Boomerem” Stampem (wszyscy oni grali gościnnie na „Rollin' Home”). W tym składzie wydali „Blooming Bright Star w Koch Records. Na płycie wystąpił gościnnie Great Big Sea w utworze „Step It Out Mary ', a także zawierała covery piosenek Gerry Raffertego i Paula Bradego. Ponadto grupa wydała album świąteczny „The Gift”. Jednakże Kelly Russell opuścił zespół w 2003 r. ze względu na zbyt wyczerpujące trasy koncertowe. Do grupy gołączył Graham Wells, multi-instrumentalista z St. John's (znany z wyjątkowej gry na akordeonie). Pardy poszedł bardzo szybko w ślady Russella. W tym czasie pojawili się bracia Glenn (skrzypce) i Paweł (kontrabas) Hiscock, przychodząc z grupy Connemara z the St. John's. Na płycie „Across the Water” z 2004 roku zagrał gościnnie basista Bob Pike z Shanneyganock. Album został wydany przez Kells Music co pozwoliło na rozszerzenie wpływów na całą Amerykę. Album trafił na czołowe miejsca list przebojów z muzyką irlandzką. Powtórna kompilacja tego albumu pojawiła się po tytułem „We Are the Irish Descendants”. „Boomer” Stamp opuścił zespół w 2004 roku.

      W 2007 roku ukazał się „Southern Shore”, wyprodukowany przez Alana Doyla z Great Big Sea, który jest również współautorem „Not for the Money Alone” z O'Brienem i zagrał na kilku utworach. Na albumie po raz pierwszy pojawiła się piosenka nagrana bez O’Briena „No Con Test”. W 2009 bracia Hiscock tymczasowo odłączyli się od grupy i zostali zastąpieni przez różnych muzyków (Kelly Russell zagrał w jednej z tras). W tym samym ta para muzyków została zastąpiona przez pochodzącego z Toronto Duncana Camerona i nowofundlandczyka Roberta Kellego. Rok 2010 to 20-to lecie grupy, obchodzone serią koncertów w zachodniej i środkowej Kanadzie, jak również koncertem na 34 Newfoundland and Labrador Folk Festival, w St. John's. W składzie nastąpiły kolejne zmiany. Graham Wells odszedł, a dołączył Dave Panting z Rawlins Cross. Zespół znany jest z napiętego harmonogramu koncertowego. Grali koncerty w Kandzie, Stanach Zjednoczonych a w Anglii brali udział w „International Festival of the Sea”. Popularność doprowadziła do ich oficjalnego wyboru na obchody 500 lecia prowincji podczas których grali przed królową Elżbietą II.

The Irish Descendants

Skład zespołu:
Skład zespołu zmieniał sie wielokrotnie w ciągu lat, zarówno co do liczby, jak i nazwisk. Jedynym stały punktem jest Con O'Brien, jeden z założycieli zespołu a od 2000 roku również jedyny, w ogóle, oryginalny muzyk. W grupie, od czasu do czasu, występowali gościnnie różni muzycy, ostatnio Larry Foley, Patrick Moran, Billy Sutton i Kelly Russell, który dołączył do zespołu w 2009 roku.
1990 - 1994 D'Arcy Broderick - skrzypce, banjo, bouzouki, gitara, śpiew
Larry Martin - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Ronnie Power - gitara, tin whistle, banjo, bouzouki, śpiew
1994 - 1996D'Arcy Broderick - skrzypce, banjo, bouzouki, gitara, akordeon, mandola, śpiew
Gerard Broderick - perkusja, bodhran
Larry Martin - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Kathy Phippard - klawisze, flet, śpiew
Ronnie Power - gitara, tin whistle, banjo, bouzouki, śpiew
1996 - 1997D'Arcy Broderick - skrzypce, banjo, bouzouki, gitara, akordeon, mandola, śpiew
Gerard Broderick - perkusja, bodhran
Larry Martin - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Ronnie Power - gitara, tin whistle, banjo, bouzouki, śpiew
1997 - 1998Gerard Broderick - perkusja, bodhran
Larry Martin - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Eamonn O'Rourke - skrzypce, gitara, banjo, bouzouki, śpiew
Ronnie Power - gitara, tin whistle, banjo, bouzouki, śpiew
1998 - 2000Larry Martin - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Ronnie Power - gitara, tin whistle, banjo, bouzouki, śpiew
Kelly Russell - skrzypce, bouzouki, śpiew
Paul "Boomer" Stamp - drums, percussion
2000 - 2003Michael Hanrahan - gitara, bouzouki, banjo, mandolina, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Byron Pardy - gitara basowa, śpiew
Kelly Russell - skrzypce, bouzouki, śpiew
Paul "Boomer" Stamp - drums, percussion
2003 - 2004Michael Hanrahan - gitara, bouzouki, banjo, mandolina, śpiew
Glenn Hiscock - skrzypce, mandolina, banjo, śpiew
Paul Hiscock - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Paul "Boomer" Stamp - perkusja
Graham Wells - akordeon, tin whistle, bodhran, śpiew
2004 - 2007Michael Hanrahan - gitara, bouzouki, banjo, mandolina, śpiew
Glenn Hiscock - skrzypce, mandolina, banjo, śpiew
Paul Hiscock - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Graham Wells - akordeon, tin whistle, bodhran, śpiew
2007 - 2009Glenn Hiscock - skrzypce, mandolina, banjo, śpiew
Paul Hiscock - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Graham Wells - akordeon, tin whistle, bodhran, śpiew
2009 - 2010Duncan Cameron - skrzypce, bouzouki, whistle, bodhran, śpiew
Robert Kelly - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Graham Wells - akordeon, tin whistle, bodhran, śpiew
2010-presentDuncan Cameron - skrzypce, bouzouki, whistle, bodhran, śpiew
Robert Kelly - gitara basowa, śpiew
Con O'Brien - gitara, śpiew
Dave Panting - gitara, bouzouki, banjo, mandolina, śpiew


IrishDescendants_LookToTheSea.gif IrishDescendants_GipsiesAndLovers.jpg IrishDescendants_LivingOnTheEdge.jpg IrishDescendants_RollingHome.jpg IrishDescendants_SoFarSoGood.gif
IrishDescendants_bloomingbrightstar.gif IrishDescendants_NightAtThePub.jpg IrishDescendants_TheGift.jpg IrishDescendants_AcrossTheWater.jpg IrishDescendants_Southernshore.jpg


Dyskografia
      Albumy:
      1991      Misty Morning Shore                  
      1993      Look to the Sea
      1995      Gypsies and Lovers
      1996      Livin' on the Edge
      1998      Rollin' Home                  
      1999      So Far So Good                  
      2000      Blooming Bright Star                  
      2001      Night at the Pub                  
      2002      The Gift                  
      2004      We Are the Irish Descendants                  
                       Across the Water                  
      2007      Southern Shore                  
      2009       Encore: Best of The Irish Descendants Volume 2. 2009. All Ears Music

      Single:
      1993      Last of the Great Whales                  Look to the Sea
      1995      Catch the Wind                                    Gypsies and Lovers
      1996      The Rock and a Hard Place             Livin' on the Edge
      1999      Catch the Wind (re-release)            So Far So Good





Linki:

Strona zespołu www.irishdescendants.com
The Irish Descendants na myspace
The Irish Descendants na artistdirect
The Irish Descendants na lastfm
Encyklopedia kanadyjska

The Irish Descendants - Catch the Wind
The Irish Descendants - Rattlin' Bog
The Irish Descendants - Barrett's Privateers
The Irish Descendants - Catch The Wind, North Texas Irish Festival, Dallas
The Irish Descendants - Bally Bay
The Irish Descendants/The Navigators - Little Drummer Boy

Kelly Russell
Duncan Cameron
Dave Panting





Logo  Tiller's Folly                                                                                                                                                              ***  
  Kraj: Kanada   Gatunek muzyki: americana  folk  roots  bluegrass  celtic  

Tiller      Tiller's Folly, to akustyczne trio, pochodzące z Vancouver w Kanadzie. Ich muzyka, to muzyka korzeni, zarówno amerykańskich jak i celtyckich. Celtycka i folkowa muzyka jest podstawą do opowieści wziętych z życia i historii Kolumbii Brytyjskiej, prowincji z której pochodzi założyciel grupy, Bruce Coughlan. Są czołową grupą kanadyjskiego ruchu muzycznego.

      Tiller's Folly jest dzieckiem uznanego piosenkarza i autora tekstów, Bruce'a Coughlana, który od ukończenia szesnastego roku życia i porzucenia szkoły koncertował w pubach i klubach w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. W tym czasie zainteresował się historią regionu słuchając opowieści mieszkańców i zwiedzając lokalne muzea. W 1967 roku był na koncercie Clancy Brothers i od tego wydarzenia zapragnął zostać muzykiem. W 1983 roku Bruce, wraz z kolegą z Langley, Joe McDonaldem oraz perkusistą z Aldergrove Kelly Armstrongiem, założyli zespół Bare Facts i wydali w 1984 roku płytę winylową. Kolejną grupą Bruce’a była pop-rockowa The Hightops. Na początku 1996 roku Bruce Coughlan postanowił powołać do życia zespół grający muzykę celtyckiego folku i wpleść do niej zapamiętane historie o prowincji. Zebrał uznanych muzyków i powstała grupa The Tiller's Folly.

      Trzon Tiller’s Folly w tym okresie czasu, to Bruce Coughlan i gitarzysta Laurence Knight. W czasie koncertów pomagało im wielu znanych muzyków. Razem z Laurencem Knightem w zespole pojawił się Mike Sanyshyn, jeden z najlepszych muzyków sesyjnych w Kanadzie. Mike był ważną postacią podczas nagrywania pierwszej i drugiej płyty, która ukazała się w 1997 roku pod tytułem „The View From Here”. Zgodnie z pomysłem Bruce’a były to opowieści o dawnych czasach przy pomocy tradycyjnych instrumentów i celtyckiej muzyki. Podobnie też druga płyta „Ghosts of the Mighty Fraser”, wydana w 1999 roku, która jest kombinacją celtyckich ballad, jigów, reeli i airów na bazie historii i legend z Kolumbii Brytyjskiej.

      W 2001 roku do grupy dołączył skrzypek, multiinstrumentalista Nolan Murray. Nolan nagrywał, koncertował i występował z wieloma czołowymi kanadyjskimi i amerykańskimi artystami. W swojej karierze zdobył wiele nagród i nominacji. Nolan dodał swój dynamiczny muzyczny talent do nagrania kolejnego albumu „A Ripple in Time”, który ukazał się w 2002 roku. W nagraniu uczestniczył również uznany gitarzysta Robbie Steininger.

      W 2005 roku ukazał się, zarówno na CD jak i DVD, album „A Fine Kettle of Fish”. Nagrany i sfilmowany został w historycznej wytwórni konserw rybnych znanej jako „The Gulf of Georgia Cannery” w Richmond, pod Vancouver, zlokalizowanej nad cieśniną Georgia. Wytwórnia jest zaliczana do narodowego dziedzictwa Kanady. Album zawiera utwory z wcześniejszych płyt a DVD jest wzbogacone o opowieści, tańce irlandzkie i filmy. W nagraniu uczestniczył, grający na mandolinie Eric Reed.

      W 2004 grupa została zaproszona na trasę koncertową po Szkocji. Zainspirowani najlepszymi celtyckim piosenkami i muzykami nagrali płytę „Buchan Bluegrass”, która ukazała się w 2006 roku. Album pokazuje związki między amerykańskim bluegrassem a tradycyjną muzyką Szkocji. Na płycie znalazło się 10 tradycyjnych i współczesnych utworów, prezentując wspaniałą tradycję muzyki Szkocji, która przekazywana na przestrzeni wieków ewoluowała po drodze. W nagraniu ponownie uczestniczył, grający na mandolinie Eric Reed.

      Grupa świętowała swoją 10 rocznicę wydaniem płyty „A River So Wide”. Na płycie można znaleźć i dynamiczny wokalu i klasyczne teksty piosenek Bruce'a Coughlana a także wirtuozerskie popisy muzyczne wielokrotnie nagradzanego multiinstrumentalisty, Nolana Murraya, oraz basistę i wokalistę Laurence'a Knighta. W nagraniach uczestniczyło wielu wielu gości, w tym wielokrotnie nagrodzony wyróżnieniem Grammy, klawiszowiec Larry Knechtel, wokalista John Cowan (New Grass Revival, Doobie Brothers) i współproducent, Stephen Drake. (The Odds, Nelly Furtado).

      W 2008 roku, w 150 rocznicę powstania Brytyjskiej Kolumbii ukazał się album „Stirring Up Ghosts”. W tym samym roku obchodzono również dwóchsetletnią rocznicę historycznej podróży Simona Frasera wzdłuż rzeki nazwanej później jego imieniem. Ekspedycja Frasera, która rozpoczęła się 22 maja 1808 roku, miała na celu odkrycie ujścia rzeki Columbia. Wśród członków załogi było dwóch Indian, którzy znali miejscowe plemiona i zwyczaje. Wyprawa przedzierała się przez tereny zamieszkałe wyłącznie przez Indian, którzy nigdy nie widzieli białych ludzi. Jednak na skutek dramatycznego nieporozumienia z jednym z plemion wyprawa poniosła klęskę. Fraserowi i jego załodze udało się ledwo ujść z życiem. Album rozpoczyna się piosenką „The Ghost of Simon Fraser”, która opowiada o tej podróży. Płyta ożywia także i inne wspomnienia i charakterystyczne postacie. Zespół brał udział w obchodach tych rocznic. W 2015 roku ukazało się powiększone wydanie tego albumu, na dwóch płytach. To nowe wydanie zawiera 24 utwory, zaczerpnięte z historii zespołu a wśród nich dwie nigdy wcześnie nie publikowane piosenki.

      Muzyka na płycie „Go The Road”, wydanej w 2012 roku, jest mniej celtycka. Zespół podąża w kierunku muzyki definiowanej jako Newgrass, zawierającej elementy jazzu, rocka i muzyki świata. Lista zaproszonych do pomocy gości jest bardzo długa i zawiera takich artystów jak: John Cowan (Newgrass Revival, Doobie Brothers, John Cowan Band), Sam Bush (Newgrass Revival, Sam Bush Band), Josh Shilling (Mountain Heart), Ronnie McCoury (Del McCoury Band, The Travelin McCoury's), Cia Cherryholmes (The Cherryholmes), Phil Cunningham, wokalistka, autorka tekstów i producentka Wendy Waldman, Scott Vestal (Sam Bush Band), Jeff Autry (John Cowan Band, The Travelin McCoury's) oraz Randy Kohrs (Randy Kohrs Band, Jim Lauderdale, Dolly Parton).

      W 2016 nagrania na singlu doczekała się piosenka często wykonywana przez zespół na koncertach. Piosenka „Old Hank” została zainspirowana koncertami w Tennessee, ojczyźnie muzyki country i opowiada fenomenie Hanka Williamsa, który zmarł w 1953 roku w drodze na koncert, w wieku 29 lat, w samochodzie wskutek przyjęcia dużej ilości tabletek przeciwbólowych i morfiny. Hank był pierwszą gwiazdą country na tak szeroką skalę oraz pionierem tak zwanego gatunku Honky Tonk.

      Bruce Coughlan, zainspirowany wizytą w muzeum farmerstwa „BC Farm Museum” w Langley, napisał słowa i muzykę do kolejnego albumu „Pioneer Days” poświęconego pionierom osadnictwa w Kolumbii Brytyjskiej. Płyta ukazała się w sierpniu 2016 roku.

      W 2017 roku Tiller’s folly obchodziło swoją dwudziestą rocznicę. Z tej okazji, w studio lokalnego producenta „Hubcast Media” nagrano koncert grupy, który ukazał się na płycie DVD „Tiller's Folly 20th Anniversary Special DVD”. Do Bruce’a, Laurenca i Nolana dołączyli muzycy współpracujący wcześniej z grupą, Mike Sanyshyn i Eric Reed, prezentując muzykę ze swoich dziewięciu albumów.



Skład:
      Bruce Coughlan – autor tekstów, śpiew, gitara
      Nolan Murray - skrzypce, mandolina, mandocaster (12-to strunowa mandolin elektryczna)
      Laurence Knight – kontrabas, śpiew

Dyskografia:
      The View From Here – 1997
      Ghosts of the Mighty Fraser – 1999
      A Ripple in Time - 2002
      A Fine Kettle of Fish - 2005 (CD/DVD)
      Buchan Bluegrass – 2006
      A River So Wide – 2007
      Stirring Up Ghosts – 2008
      Go the Road – 2012
      Stirring Up Ghosts, Vol. 1 & 2 – 2015
      Old Hank (Live) - 2016 Single
      Pioneer Days – 2017
      Tiller's Folly 20th Anniversary Special DVD – 2017



Linki:
Tiller's Folly Home Page
Tiller's Folly na facebook.com
Tiller's Folly na twitter.com
Tiller's Folly na reverbnation.com

Bruce Coughlan
Eric Reed
Mike Sanyshyn

BC Farm Museum
Hubcast Media

Larry Knechtel
John Cowan
Doobie Brothers
Nelly Furtado
Sam Bush
Josh Shilling
Mountain Heart
Ronnie McCoury
The Travelin McCoury's
Cia Cherryholmes
The Cherryholmes
Phil Cunningham
Wendy Waldman
Scott Vestal
Randy Kohrs
Jim Lauderdale
Dolly Parton


Youtube:
Tiller's Folly "A River So Wide"
Tiller's Folly "Death And Taxes"
Tiller's Folly "Old Hank"
Tiller's Folly "Lonesome Fiddle Blues"; Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Go The Road"; Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Panhandle Rag"; Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Chestnut Lane"; Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Things I Havent Done"; Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Pioneer Days"
Tiller's Folly "Minstrel of Moray" - Live at Bluefrog Studios
Tiller's Folly "Winter" featuring Doug Johnson from Loverboy on keys;Video from the Blue frog sessions March 2012.
Tiller's Folly "I Was Here"
Tiller's Folly "As I Roved Out"; Tiller's Folly 20th Anniversary Concert at Hubcast Studios on November 3rd 2017
Tiller's Folly "The Bitter End"
Tiller's Folly "Ghost of Simon Fraser"; Canada Day Ottawa 2008
Tiller's Folly "Old Hank" at Music City Roots live from the Loveless Cafe on 10.24.2012
Tiller's Folly "Bring Lolita Home"; Artists for Orcas
Tiller's Folly "Panhandle Rag" at Music City Roots live from the Loveless Cafe on 2.22.2012
Tiller's Folly "Winter" featuring Doug Johnson from Loverboy on keys
Tiller's Folly "McCullochs Wonder"; Live performance of 'McCulloch's Wonder' from'Stirring Up Ghosts'
Trailer for the Tiller's Folly 20th Anniversary Concert, available March 2018 on Pay Per View and

Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    025065



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww