Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Ímar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  Anúna      
  Kraj: Irlandia   Gatunek muzyki: irish choral  

Anuna Choir

      Anúna, to irlandzka grupa chóralna, zjawisko unikatowe na muzycznej scenie Irlandii. Repertuar grupy opiera się na ponad tysiącletniej tradycji pieśni irlandzkich. Chór czerpie garściami z dawnych utworów. Swoje utwory wykonują, głównie a capella, czasami ze skromnym akompaniamentem. Śpiewają po łacinie, angielsku i w językach gaelickich. Grupa powstała w 1987 roku w Dublinie, założona przez kompozytora Michaela McGlynna, członka zespołu chóralnego radia RTÉ. Do roku 1991 zespół istniał pod nazwą An Uaithne - zbiorczego terminu, oznaczającego trzy główne typy dawnej muzyki celtyckiej: Suantraí (kołysanka), Geantraí (wesoła pieśń) oraz Goltraí (lament). Tworzą niepowtarzalne zestawienie ruchu, kostiumów, oświetlenia w postaci świec, tworzące eteryczny i wciągający klimat dla wykonywanych naturalnymi i wyjątkowymi głosami utworów. Typowy skład to dwunastu do czternastu wykonawców, występujących bez dyrygenta. Anúna rozszerzyła granice tego, co możemy określić jako muzyka celtycka. W 2010 roku grupa przyjęła nazwę Anúna, Ireland's National Choir (Irlandzki Chór Narodowy).
Michael McGlynn
      Urodzony w 1964 roku w Dublinie Michael McGlynn uczęszczał w młodości do Coláiste na Rinne, letniej szkoły języka irlandzkiego w Dungarvan w hrabstwie Wateford oraz Blackrock College, renomowanej katolickiej szkoły średniej. Studiował muzykę i angielski na University College w Dublinie oraz Trinity College, osiągając tytuł magistra. Był członkiem Chóru Kameralnego rozgłośni RTÉ a w 1987 roku założył grupę Anúna. McGlynn, już od szkolnych lat, przejawiał zainteresowanie do tradycyjnej piosenki oraz entuzjazm do średniowiecznych utworów irlandzkich, na tej bazie tworząc eklektyczny repertuar charakteryzujący grupę.

An Uaithne 1991      Zadebiutowali występując w Trinity College w Dublinie, wykonując utwory średniowiecznego poety i kompozytora francuskiego Guillaume de Machauta oraz flamandzkiego twórcy Guillaume Dufay, przypisywanych dzisiaj do okresu Ars nova. W swym pierwszym występie w telewizji RTÉ wykonali tradycyjne piosenki miłosne Máire Bhruinneal. W 1988 roku wystąpili jako goście w podczas występu Trinity College Singers (prowadzone przez studentów kampusu chóry), przedstawiając transkrypcje, wykonywanych wcześniej przez Clannad, współczesnych irlandzkich kompozycji klasycznych.

      W 1990 roku chór zdobywa drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Cork Choral Festival. Działający od 1954 roku Cork Choral Festival jest znany jako dynamiczna siła w rozwoju muzyki chóralnej w Irlandii. Uczestniczyli w premierze „The Children of Lir”, oratorium z librettem w języku irlandzkim, skomponowanym przez Patricka Cassidy. Premiera odbyła się w National Concert Hall w Dublinie. W 1991 roku ukazuje się pierwszy album „An Uaithne”, wydany tylko na kasetach. W tym samym roku miała miejsce premiera, napisanej przez McGlynna w latach 1989-1991 „Mszy celtyckiej” (The Celtic Mass), zawierającej jego najbardziej znane utwory, takie jak „Sanctus” czy „Agnus Dei”. Grupa wykonuje, również, pochodzącą z 1692 roku „Ode to St. Cecilia”, napisaną przez Henry Purcella, a także bardziej współczesny „Hymn to St. Cecilia” Benjamina Brittena. Michael namawia swojego brata bliźniaka, Johna McGlynna, pracującego w zawodzie architekta, do wykonania „na żywo” piosenki zespołu U2 „Mysterious Ways” w dniu ukazania się ich albumu „Achtung Baby”. Był to również dzień, w którym An Uaithne stał się Anúna. W rezultacie John porzuca wykonywany zawód, by zostać profesjonalnym wokalistą, współpracując z Anúna a później z Riverdance.

      W 1992 roku uczestniczą w nagraniu ścieżki dźwiękowej do ekranizacji bajki „Calineczka”, wykonując muzykę napisaną przez Barry Manilowa. Tworzą chórek dla Stinga przy nagraniu piosenki „Mo Ghille Mear”, którą Sting wykonuje wraz z The Chieftains.

      W kwietniu 1993 roku ukazuje się pierwsza płyta grupy „Anúna” z mieszanką utworów średniowiecznych z tradycyjnymi. Na uwagę zasługuje „Media Vita” wykonaniu Michael McGlynn, wykonana w języku irlandzkim „Fionnghuala”, czy też „The Raid” z akompaniamentem bodhranu. Nie można też ominąć przepięknej ballady „Silent, O Moyle”. Album "Anúna" osiągnął 11 miejsce na liście Billboard World Music w 1995 roku.

      W listopadzie 1994 roku grupa wystąpiła na festiwalu teatru, muzyki i tańca Mayfest w Glasgow, co było ich pierwszym zagranicznym, występem. Ostatnia edycja tego festiwalu miała miejsce w 1997 roku.

      Zdolność do gładkiego łączenia gatunków muzycznych pozwoliła im na współpracę z gamą różnych artystów. Brali udział w fenomenalnie przyjętym Riverdance, którego sukces rozpoczął się na konkursie Eurowizji w 1994 roku, spędzając 18 tygodni na pierwszym miejscu na liście najlepszych singli w Irlandii oraz osiągając 9 miejsce na takiej liście w Wielkiej Brytanii. Brali udział w nagraniu CD i DVD z tego show. Śpiewali chóralną sekcję w otwierającej przedstawienie „Cloudsong” wykonywanej przez sopranistkę Katie McMahon. Katie była , również solistką na trzech pierwszy płytach grupy Anúna. Grupa współpracowała z Riverdance aż do 1996 roku. W sierpniu 1994 roku wydają swój drugi album „Invocation”, który zdobywa nagrodę w konkursie Irish National Entertainment w kategorii muzyki klasycznej. Wydają, także, EPkę „Winter, Fire and Snow”.

      W 1995 roku występują na styczniowym Celtic Connections w Glasgow, zdobywając nagrodę „najbardziej popularnego publicznego przedstawienia roku”. W czerwcu zostają zaproszeni przez Elvisa Costello do wspólnego występu na festiwalu Meltdown w Londynie, festiwalu łączącego muzykę, sztukę i film. W roku 1995 pojawia się trzecia płyta chóru „Omnis”, typowe dla nich połączenie muzyki dawnej i tradycyjnej celtyckiej. Na uwagę zasługuje „The Flower of Maherally”, wykonana przez Michaela.

      Kolejny 1996 rok Anúna zaczęła od koncertu w Belfaście w The Ulster Hall, z towarzyszeniem The Ulster Orchestra. Zaprezentowali tam utwory z przygotowywanej właśnie, kolejnej płyty „Behind the Closed Eye”. Wcześniej jednak ukazał się album „Deep Dead Blue” zawierający bardziej klasyczny materiał. Utwory na tym albumie wykonywane są głównie a cappella w średniowiecznym w stylu a wielu utworów zostało odtworzonych na podstawie kilku fragmentów muzycznych. Ich muzyka została wybrana jako tło podczas ceremonii otwarcia irlandzkiej prezydencji w Unii. W grudniu tego roku wystąpili w prestiżowym programie w BBC „Later... with Jools Holland”.

      Płyta „Behind the Closed Eye”, która ukazała się w 1997 roku, to zestaw o wiele bardziej nowoczesny. Michael McGlynn jest fanem poezji Francisa Ledwidge i, zarówno tytuł, jak i kilka utworów opartych jest na jego wierszach.

      Kolejne lata to współpraca z wieloma znanymi artystami, zarówno z kręgu muzyki klasycznej, jak i popularnej. Wymienić można chociażby takie grupy i postacie jak The Chieftains, Elvis Costello czy chińska piosenkarka i autorka Dadawa, uczestnictwo w wielu wydarzeniach kulturalnych i artystycznych, trasy koncertowe po całym świecie i uczestnictwo w festiwalach.

      W styczniu 1999 roku Anúna pojawia się na koncercie irlandzko-norweskiego duetu Secret Garden w Lillehammer w Norwegii. Koncert został nagrany na płycie DVD i wyemitowany w całych Stanach Zjednoczonych przez publiczną telewizję. Secret Garden jest zwycięzcą konkursu Eurowizji w 1995, grają nostalgiczną muzykę, w dużej mierze o celtyckich korzeniach.

      W listopadzie 2000 roku wydany zostaje album „Cynara”, do którego pierwsze ściezki nagrano już w 1998 roku. Podczas trasy koncertowej Anúna odwiedza także i Polskę, występując w poznańskiej Farze. Barokowy kościół jest często wykorzystywany jako miejsce koncertów. Muzycy chóru Anúna byli zachwyceni zarówno wnętrzem jak i akustyką.

      W roku 2000 ukazał się film dokumentalny o manuskrypcie z Kells, pod tytułem „The Book of Kells - The Work of Angels?”, do którego podkład muzyczny napisał McGlynn a wykonywała Anúna. Księga z Kells, to, bogato iluminowany przez celtyckich mnichów, manuskrypt z około 800 roku, pochodzący prawdopodobnie z klasztoru na wyspie Iona założonego przez św. Kolumbę, będący jednym z najważniejszych zabytków chrześcijaństwa irlandzkiego, przechowywany obecnie w bibliotece Trinity College w Dublinie.

      W 2002 roku ukazuje się album „Winter Songs”, zawierający celtyckie, średniowieczne i amerykańskie piosenki i kolędy, z akompaniamentem harfy, whistli i gitary akustycznej. Aranżacje utworów są nowocześnie harmonijne, a jeśli występuje wokal, to pojawia się on w sposób ulotny, jak głos anioła.

      W rok 2003 występują na Belfast Festival w Ulster Hall z towarzyszeniem The Ulster Orchestra. Belfast Festival to artystyczne wydarzenie z długoletnią tradycją, obejmujące wiele gatunków sztuki. Wyruszają także na pierwszą swoją trasę koncertową po USA.

      Grupa wydaje składankę „Essential Anúna” w Universal Classics and Jazz w Wielkiej Brytanii (angielskiego oddziału amerykańskiej wyrwórni Universal Music Group), która plasuje się na 6 miejscu listy muzyki klasycznej Wielkiej Brytanii. Pierwsza trasa po Wielkiej Brytanii. Michael McGlynn zaczyna nagrania do filmu „Invocations of Ireland”. W filmie wykorzystano 18 utworów McGlynna w wykonani chóru Anúna z widokami przepięknych irlandzkich krajobrazów. DVD jest efektownym studium irlandzkiej przyrody sfilmowanej w hrabstwie Wicklow w zachodniej Irlandii. DVD ukazało się dopiero w 2009 roku.

      Zespół intensywnie koncertuje po całym świecie, odwiedzając Szwajcarię, Niemcy, USA, Japonię. Towarzyszyli Pani prezydent Irlandii Mary McAleese podczas wizyty państwowej do Chile i Argentyny. Solistki związane wcześniej z grupą odnosiły sukcesy współpracując nadal z Riverdance, zasilając projekt pod nazwą Celtic Woman i prowadząc karierę solową. Lynn Hilary, Orla Fallon, Méav Ní Mhaolchatha oraz Deirdre Shannon występowały, w różnych okresach, z Celtic Woman.

      W 2006 roku ukazuje się dziesiąty album formacji „Sensation”. Płyta łączy w sobie szeroki asortyment muzyki, zaaranżowane i skomponowane przez dyrygenta grupy Michaela McGlynna. To wydawnictwo jest może trochę bardziej folkowe niż poprzednie a zastosowany zestaw instrumentów, nieco bogatszy, to muzyka jest zarówno intrygująca jak i urzekająca.

      W latach od 1994 do 1998 Méav był członkinią chóru była Méav Ní Mhaolchatha. W 2006 ukazała się płyta „Celtic Dreams”, będąca składanką utworów nagranych podczas pracy w chórze jak też i solowych występów.

      W lipcu 2007 roku grupa uczestniczyła w festiwalu muzyki chóralnej w Festival 500 odbywającym się w St. John na w Nowej Fundlandii. Tego samego roku, Anúna zadebiutowała w amerykańskiej telewizji publicznej, która wyemitowała ich spektakularny koncert „Celtic Origins”. Na tym koncercie grupę zaprezentowała się wraz z innymi, jedenastoma, światowej sławy muzykami, w pięknej gotyckiej katedrze Trinity w Cleveland w Ohio. Wydarzenie to zostało nagrane na płyty CD i DVD, zawierając kompozycje Michaela McGlynna, jak również specjalne aranżacje tradycyjnych utworów, w tym: „Our Wedding Day”, „Greensleeves”, „Scarborough Fair”, „Marble Halls” a dodatkowo, bracia Michaela wykonali w duecie przebój Johna Denvera, „Annie Song” w hołdzie dla tego zmarłego amerykańskiego artysty. Grupa pozostaje w Stanach, by na jesieni odbyć dziewięciotygodniową trasę wraz z Lindą Lampenius (znaną jako Linda Brava), fińską skrzypaczką klasyczną, która wcześniej pomagała grupie w nagraniu „Celtic Origins”.

      W lipcu 2008 roku Anúna nagrywa specjalny, świąteczny program dla amerykańskiej telewizji publicznej. Powstaje album „Christmas Memories”, bazuje na występach scenicznych a producentem jest Maryland Public Television. Grupa debiutuje na solowym występie w słynnej Sali koncertowej Concertgebouw w Amsterdamie.

      W czerwcu 2009 roku, Anúna wydała płytę CD „Sanctus” oraz DVD „Invocations of Ireland”. CD zawiera cztery wcześniej wydane wcześniej utwory, a w przypadku jednego, „Nobilis Humilis”, musieli częściowo nagrać ponownie i połączyć z oryginalnym utworem. Płyta zawiera, także, kompozycje McGlynna: „Agnus Dei”, „Miserere Mei Deus” Gregorio Allegriego i „Crucifixus” Antonio Lotti. „Invocations of Ireland” to 56 minut filmu, nakręconego przez Michaela z muzyką chóru na tle irlandzkiego krajobrazu. Nagrania rozpoczęły się już w 2003 roku.
      W 2009 roku Anúna zainaugurowała swój program edukacyjny (Anúna Education and Outreach Programme), który obejmował takie kraje jak Japonia, Polska, Szwecja, Holandia. Program polega na prowadzeniu warsztatów chóralny, prowadzonych przez cały chór, jak i sesji indywidualnych.
      W lipcu 2009 roku, Anúna odbyło się pierwsze wykonanie „Behind the Closed Eye” na terenie Republiki Irlandii. Koncert odbył się w National Concert Hall w Dublinie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną RTÉ. Grupa wystąpiła z orkiestrą ponownie w lipcu 2010 roku, z fińskią artystką Lindą Lampenius, dodając kilka nowych elementów, w tym dziewięcio-minutową fantazj McGlynna opartą na pieśni Thomasa Moore'a „Ostatnia róża”.
Anúna Ireland National Choir
      W 2010 roku Anúna zmieniła oficjalnie nazwę na Ireland's National Choir (Irlandzki Chór Narodowy).

      W niektórych krajach są specjalne okresy dla publicznych stacji, w których starają się one o dotacje (pledge periods). Dla takiego celu powstała płyta składankowa „Music of Ireland - Welcome Home”, będaca zestawem najlepszej muzyki irlandzkiej nadawanej w marcu. Anúna nagrała tam ściezkę „Is Mise 'n Ghaoth / The Lass of Aughrim”, wspólnie z Máire Brennan and Íarlem Ó Lionard (Afro Celt Sound System). Na płycie znaleźli się, również, Sinead O'Connor, The Chieftains, Orla Fallon, Damien Dempsey, Andy Irvine i Donal Lunny, Paul Brady, Shane Macgowan, Glen Hansard, Andrea Corr, Damien Rice, The Welcome Home Party.
      W czerwcu 2010 roku, Anúna współpracowała z australijską supergrupą The Wiggles, nad wydaniem CD i DVD, zaplanowanym na 2011 rok. We wrześniu 2010, Anúna nagrała, zaaranżowaną przez Michaela, kolędę „Away in a Manger” z byłą solistką Celtic Woman Orlą Fallon dla jej świątecznego programu telewizyjnego, w którym wystąpili, również, David Archuleta, laureat programu American Idol z 2008 roku, i inna artystka związana wcześniej i z Anúna i z Celtic Woman, Méav Ni Mhaolchatha. Film został nakręcony w Dublinie.

      W dniach 27-29 stycznia 2011 roku, Anúna dołączyła do pionierów irlandzkiej muzyki, zespołu Clannad, grając trzy koncerty w dublińskiej katedrze Christ w Dublinie na czterdziestolecie tego zespołu z Donegal, powstałego w umuzykalnionej rodzinie Brennanów na początku lat 70-tych. Śpiewali w pięciu utworach, „Dúlamán”, „Caislean Óir”, „Theme from Harry's Game”, „In a Lifetime” oraz „I Will Find You”. Wykonali też własną piosenkę „Media Vita”, integrując elementy muzyczne z „Caislean Óir”.
      W lipcu chór zorganizował swoją pierwszą Międzynarodową Szkołę Chóralna w National Concert Hall w Dublinie. Zespół stworzył specjalne, bardzo skuteczne techniki nauczania, zrówno dla śpiewaków solowych jak i chóralnych. Techniki te są pod wieloma względami, rewolucyjnych, a jednocześnie proste w koncepcji. W tym wydarzeniu brał udział Matthew Oltman, dyrektor muzyczny męskiego chóru z San Francisco, Chanticleer.
      Pod koniec roku Anúna odwiedziła koncertując i prowadząc warsztaty w Tokio, Niigacie, Hyogo, Kagoshimie, Sasebo i Shiga. Trasa obejmowała również odwiedzenie obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami.

      W kwietniu 2012 Anúna uczestniczyła w premierze „Requiem for the Lost Souls of the Titanic” irlandzkiego kompozytora, Philipa Hammond. Premiera odbyła się w katedrze Św. Anny w Belfaście a brało w niej udział aż pięć chórów. Anúna wykonała utwór „Sanctus / Benedictus” oraz „Lux Aeterna” w języku hebrajskim.
      W lipcu, na swoją 25 rocznicę, grupa wydała album „Illumination”, z piętnastoma utworami. Niektóre z nich już w maju zostały zawarte na ścieżce dźwiękowej gry wideo „Diablo III”.
      W październiku zespół gościł w Chinach, gdzie prowadził warsztaty muzyczne w konserwatorium w Szangchaju a w listopadzie w różnych miastach Holandii. W październiku chór dał warsztat Konserwatorium w Szanghaju oraz w listopadzie odbyło się szereg imprez chóralnych publicznych warsztatów w całej Holandii.

      W roku 2013 odbyła się pierwsza trasa w Kanadzie. Koncerty połączone były z warsztatami. Inne warsztaty odbyły się w Brugii, w Belgii, w centrum konferencyjnym i koncertowym De Doelen w Rotterdamie oraz Veenedaal. W listopadzie, Michael prowadził warsztaty w Szkole muzycznej w Poznaniu, w których uczestniczyły: Poznański Chór Chłopięcy, Zespół Solistów Lumen Vocale, żeński zespół wokalny BeFour, dziewczęcy zespół wokalny Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.


Członkowie chóru:
      Michael McGlynn - Musical Director & Manager
      John McGlynn - Corporate Performance
      Lucy Champion - Education & Outreach Co-ordinator
      Miriam Blennerhassett - Chorus Master
      Soliści:
      Aidan Gately      
      Dónal Kearney
      Regina McDonald            
      Rachel Thompson      
      Patrick Gardiner
      Victoria Warwick      
      Andrea Delaney
      Hugo Leeney            
      George Hutton      
      Aimee Gray
      Sara Di Bella            
      Laura Inman       
      Zach Trouton
      Adrian Lydon            
      Fergal Cooke      
      Sara Weeda
      Colm O Hara            
      Kira Rugen      
      Laura Zimmerman Moreau
      Eilis McLoughlin            
      Ian Curran      
      Maeve O Hara
      Patrick Mac Lynn            
      Monica Donlon      
      Tara McNeill
      Russell Seaton            
      Elaine Kolshus      
      Colm Kenny Vaughan
      Rory Musgrave            
      Ian Russell      

Lista niektórych dawnych członków chóru:
      Julie Feeney
      Ian King
      Eimear Quinn
      Órla Fallon
      Deirdre Shannon
      Méav Ní Mhaolchatha
      Lynn Hilary
      Helen Kearns
      Frances Marshall
      Caron Hannigan
      Peter Harney
      Edel Harrington
      Nichola Horn
      Patrick Hughes
      Briana Jordan
      Ian Cirran
      David Clarke
      Cathal Clinch
      Paddy Connolly
      Joanna Fagan



Anuna_Anuna.jpg Anuna_Invocation.jpg Anuna_Omnis.jpg Anuna_DeepDeadBlue.jpg Anuna_BehindtheClosedEye.jpg Anuna_Cynara.jpg Anuna_WinterSongs.jpg
Anuna_Essential.jpg Anuna_TheBestofAnuna.jpg Anuna_Sensation.jpg Anuna_CelticDreams.jpg Anuna_CelticMemories.jpg Anuna_ChristmaswithAnuna.jpg Anuna_Illumination.jpg Anuna_Revelation2015.jpg
Dyskografia:
  • 1991 - An Uaithne (wydana tylko na kasetach)
  • 1993 - ANÚNA
  • 1994 - Invocation
  • 1995 - Omnis
  • 1996 - Deep Dead Blue
  • 1997 - Behind the Closed Eye
  • 2000 - Cynara
  • 2002 - Winter Songs
  • 2003 - Essential Anúna (wydanie brytyjskie)
  • 2005 - The Best of Anúna (wydanie europejskie)
  • 2005 - Essential Anúna (wydanie amerykańskie)
  • 2006 - Sensation
  • 2006 - Celtic Dreams : Méav Ní Mhaolchatha with Anúna Valley Entertainment
  • 2007 - Celtic Origins (CD and DVD)
  • 2008 - Christmas Memories (CD and DVD)
  • 2009 - Invocations of Ireland (DVD)
  • 2009 - Sanctus
  • 2010 - The Best of Anúna
  • 2010 - Christmas with Anúna
  • 2012 - Illumination
  • 2015 - Revelation



Linki:
Strona domowa zespołu Anúna
Anúna na allmusic.com
Anúna na myspace.com
Anúna na facebook.com
Anúna na artistdirect
Anúna na reverbnation.com
Anúna Fan Page wmollon.tripod.com

Artyści związani z chórem:
Michael McGlynn
John McGlynn
Katie McMahon
Lynn Hilary
Orla Fallon
Méav Ní Mhaolchatha
Julie Feeney
Deirdre Shannon

Strony związane z tekstem:
The Wiggles
The Cork Choral Festival
Patrick Cassidy
Clannad
Barry Manilow
The Chieftains
Riverdance
Elvis Costello
Secret Garden
The Belfast Festival
The Ulster Orchestra
Universal Music Group
Celtic Woman
Festival 500
Trinity Cathedral in Cleveland, Ohio
John Denver
Linda Lampenius
The Royal Concertgebouw Amsterdam, Netherlands
David Archuleta
Iarla Ó Lionard
Damien Dempsey
Paul Brady
Shane Macgowan
Glen Hansard
Andrea Corr
Damien Rice
The Welcome Home Party
Sinead O'Connor


Strony w języku polskim:
Warsztaty Michaela McGlynna w Poznaniu 2013
Anúna na folkowa.art.pl
Wywiad z Michaelem McGlynnem w magazynie "Celtic Cafe"
Wywiad z "Celtic Cafe" na stronie folkowa.art.pl


YouTube:
Anuna : Dulaman
Anuna : Greensleeves/Scarborough Fair, Feat. Linda Lampenius .
Anúna : Fionnghuala, arranged Michael McGlynn
Anuna : Cormacus Scripsit
Anuna : Whispers of Paradise .
Anúna : Media Vita, arranged Michael McGlynn
Anuna : Sanctus
ANÚNA : "Cormacus Scripsit" arr. Michael McGlynn
ANÚNA : "Jerusalem" arr. Michael McGlynn
Anúna : "Winter, Fire & Snow" (2008)
Anúna : Invocations of Ireland DVD

Anúna - "Siúil a Rúin" (1 of 13)
Anúna - "Miserere" (2 of 13)
Anúna - "Song of Oisin" (live) (3 of 13)
Anúna - "The Flower of Maherally" (4 of 13)
Anúna - "Song of Oisin" (5 of 13)
Anúna - "Heia Viri" (6 of 13)
Anúna - "Sí do Mhaimeo Í" (7 of 13)
Anúna - "An Oiche" (8 of 13)
Anúna - "August" (9 of 13)
Anúna - "Blackthorn" (10 of 13)
Anúna - "The Bluebird" (11 of 13)
Anúna - "Siúil a Rúin" (live) (12 of 13)
Anúna - "Pie Jesu" (13 of 13)

Secret Garden and Anúna Lillehammer 1999
Book of Kells
Anúna at Christmas "Christmas Memories" 2008
Anúna - Revelation 2015

CD:
Invocation
Omnis
Cynara
"(2007) Celtic Origins" "(2007) Sensation" "(2006) Meav Ni Mhaolchatha with Anuna Celtic Dreams"


Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    024363



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww