Strona początkowa
polski english
Wybierz

Lista Wykonawców

Alfabetycznie:
Altan (IE)
Amadán NL (NL)
An Lár (CH)
Anúna (IE)
Athenrye (SCT)
Bardic (DE)
Battlefield Band (SCT)
Beltaine (PL)
Boreash (PL)
Bothy Band (IE)
Boys of The Lough (SCT)
Bran (CZ)
Breabach (SCT)
Broom Bezzums (DE)
Burach (SCT)
Cara (DE)
Carrantouhill (PL)
Connemara Stone Company (DE)
Connla (IE)
Cotton Cat (PL)
Dallahan (SCT)
Danu (IE)
Dervish (IE)
Doolin' (FR)
Dún An Doras (CZ)
Fernhill (WLS)
Fiddler's Green (DE)
Fisherman's Friends (ENG)
Flogging Molly (US)
Flook (IE)
Gaelic Storm (US)
Ganaim (DE)
Great Big Sea (CA)
Hò-rò (SCT)
Harmony Glen (NL)
Ímar (SCT)
Iontach (DE)
Irish Stew of Sindidun (RS)
JRM - Jig Reel Maniacs (PL)
JSD Band (SCT)
Kinnia (ES)
Kornog (FR)
Kíla (IE)
Lúnasa (IE)
Malinky (SCT)
Mànran (SCT)
Old Blind Dogs (SCT)
Omnia (NL)
Orthodox Celts (RS)
Oysterband (ENG)
Patrick Street (IE)
Planxty (IE)
Poitin (CZ)
Ranagri (ENG)
Rapalje (NL)
Seven Nations (US)
Shamrock (PL)
Shannon (PL)
Shantalla (BE)
Sileas (SCT)
Silly Wizard (SCT)
Skipinnish (SCT)
Solas (IE)
Talisk (SCT)
Tears For Bears (DE)
Tempest (US)
Teyr (ENG)
The Chieftains (IE)
The High Kings (IE)
The Indulgers (US)
The Irish Descendants (CA)
The Paul McKenna Band (SCT)
The Tannahill Weavers (SCT)
The Trials of Cato (WLS)
Tide Lines (SCT)
Tiller's Folly (CA)
Trail West (SCT)
Twisty Willow (NZ)
West of Eden (SE)
Wolfstone (SCT)

Logo  JRM - Jig Reel Maniacs      
  Kraj: Polska   Gatunek muzyki: celtic fusion  

JRM
      JRM - Jig Reel Maniacs istnieje od 1990 roku i grają muzykę określaną mianem celtic fusion. Grupa łączy ludowe nuty krain celtyckich z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów. JRM inspiruje celtycka spuścizna muzyczna, a zespołowe interpretacje standardów celtyckich i kompozycje własne, stanowią mieszankę swobodnie przekraczającą granice stylów, łamiącą konwencje brzmieniowe i harmoniczne - to szeroko rozumiany nurt Word Music oparty na tradycyjnej melodyce celtyckiej z elementami muzyki jazz, rock, reggae, funk. Zespół słynie ze świetnych koncertów, które są podstawą ich działalności, popularyzując w ten sposób szkocką i irlandzką muzykę i kulturę. W większości grają utwory instrumentalne, zdarzają się też piosenki wykonywane po angielsku, lecz również po gaelicku.

      Nazwa The J.R.M. Band z 1990 roku, późniejsza JRM Band i JRM wzięła się od początkowych liter imion założycieli. Istnienie grupy zainicjowali w 1990 roku trzej muzycy: Rory Allardice (Szkot z Dundee, lektor British Council, Kierownik Studium Nauczania Języka Angielskiego przy UAM w Poznaniu), mandolina, whistle (flażolet), harmonijka ustna, śpiew, Michał Jankowski (Poznaniak, anglista, wykładowca w Instytucie Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu), gitara akustyczna, Jacek Podbielski (Poznaniak, muzykolog, Kierownik Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu), gitara akustyczna, śpiew.

      W latach 1994-1996 zespół występował w składzie: Rory Allardice, Michał Jankowski, Mariusz Graczyk (akordeon), Magdalena Niedziejko (skrzypce), Mirik Arsenian (instrumenty perkusyjne), Mariusz Sprutta (gitara basowa, śpiew). Mariusz Sprutta to wykształcony muzycznie geomorfolog, taternik jaskiniowy, alpinista, polarnik oraz himalaista. W tym składzie zespół nagrywa kasetę „In the Pub” wydaną w 1996 roku. Samo nagranie zarejestrowane zostało w Studio Nagrań Giełda w Poznaniu w grudniu 1995 podczas koncertu na żywo transmitowanego przez Radio Merkury oraz częściowo w studio po koncercie. Kaseta zawiera wybór tradycyjnych tematów celtyckich, irlandzkich oraz szkockich utworów instrumentalnych i pieśni, pełnych życia, skocznych jigów i reeli oraz nostalgicznych ballad i lovesongów, zagranych w sposób zbliżony do tradycyjnego.

      W 1997 roku członkowie The J.R.M. Band rozjeżdżają się po świecie. Rory Allardice rusza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - gdzie zakłada zespół Next Flight Out i organizuje imprezy celtyckie. Mariusz Graczyk wyjeżdża do Hiszpani, a Mariusz Sprutta w Himalaje. Magda Niedziejko zakłada rodzinę, a Mirik Arsenian przeprowadza się do Gliwic. Michał Jankowski, ostatni z pierwotnego składu, dobiera sobie muzyków (Martin Parker - mandolina, harmonijka ustna, śpiew, Artur Gronowski - gitara basowa, Witold Wojtkowiak - perkusja, Tomasz Dolezich - skrzypce) i wystepuje na licznych imprezach w Poznaniu i w Polsce.

      W 2000 roku do zespołu wracają po zagranicznych podróżach: Mariusz Graczyk i Mariusz Sprutta, a miejsce skrzypka Tomka Dolezicha zajmuje Zbyszek Rybak, skrzypek jazzowy i koncertmistrz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nowością w muzyce grupy jest połączenie celtyckiej harmoni z dynamicznym akompaniamentem sekcji rytmicznej. Repertuar grupy stanowią ludowe melodie i pieśni celtyckie wykonywane często w niekonwencjonalny sposób. Zespół często wykorzystuje teksty poety szkockiego Roberta Burnsa. Z nową sekcją rytmiczną ich muzyka mieści się w konwencji jazzu, rocka czy fusion. W sierpniu 2000 Martin Parker wyjeżdża z Polski do Bahrainu, a na stanowisku wokalisty i frontmana zastępuje go Wojtek Jachowski, znany ze sceny szantowej i żywiołowych występów sesyjnych w O'Morgan's Pub w Poznaniu.

      Na Międzynarodowym Festiwalu Celtyckim CELT 2000 w Poznaniu The J.R.M. Band gra porywająco wspólny koncert ze szkocką grupą Búrach w Klubie Jazzowym Blue Note w Poznaniu. Po festiwalu zespół rozpoczyna współpracę z żeńskim zespołem tańca irlandzkiego Elphin z Gdańska, jednym z najlepszych zespołów tego typu porównywanym z irlandzkim Riverdance. Zespół The J.R.M Band współpracuje też z dudziarzami: Przemysławem Wawrzyniakiem i Pawłem Kobusem, harfistką - Luizą Harasim-Grzelką oraz tancerzami: Anną Niedźwiedź i Konradem Wiśniowskim.

      W 2003 roku następują kolejne zmiany w składzie. Wokalista i gitarzysta Wojtek Jachowski angażuje się w karierę zawodową i koncerty własnej grupy Liquid Lunch a skrzypek Zbyszek Rybak w solowy projekt funk-jazzowy The Sound Explorer. Wojtka zastępuje wokalistka Kasia Aszyk, a skrzypce przejmuje Tomek Urban. Dodatkowo do stałego składu dołącza współpracujący z grupą od kilku lat Przemysław Wawrzyniak (dudy szkockie, flażolety, flety, bodhran i instrumenty perkusyjne).

      W maju 2004 roku Przemysław Wawrzyniak, dudziarz, flecista i flażolecista, grający też na bodhranie i instrumentach perkusyjnych, wyjeżdża do Szwecji.

      Przemysław Wawrzyniak wraca do zespołu po roku przerwy. W maju 2005 roku zespół obchodzi swoje piętnastolecie. Z tej okazji JRM uczestniczy w sesji fotograficznej na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w tle murów zamkowych i Fontanny Lwów wzorowanej na słynnej XIII-wiecznej fontannie z Pałacu Alhambra w Grenadzie. JRM występuje także w Poznani w ramach jubileuszowego XXX Jarmarku Świętojańskiego. W finałowej części koncertu JRM występuje wraz z duetem tańca irlandzkiego Emerald Dance. We wrześniu 2005 roku Kasia Aszyk wyjeżdża na stypendium do Portugalii a grupa występuje w męskim składzie. Do zespołu dołączają akordeonista Wojtek Jurgiel (akordeon guzikowy i akordeon klawiszowy), który zajmuje miejsce Mariusza Graczyka i, na krótko, pianista Romuald Andrzejewski (instrumenty klawiszowe).

      W styczniu 2006 roku po półrocznej przerwie na studia w Portugalii, do zespołu powraca Kasia Aszyk. JRM występuje na przeróżnych imprezach w kraju, począwszy od XIV edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poprzez Noc Burnsa, poety, pieśniarza Szkotów, celebrowaną co roku, 25 stycznia, w przypuszczalny dzień urodzin poety, obchodach Dnia Świętego Patryka i wielu innych.

      W styczniu 2007 Przemysław Wawrzyniak i Wojciech Jurgiel opuszczają zespół i ruszają w podróż swoich własnych projektów muzycznych. W przyszłości będą zastepowani przez muzyków współpracujących z JRM: Krzysztofem Ryszardem Brychem (flażolety, akordeon, saksofon), Jarosławem Buczkowskim (akordeon guzikowy) i Tomaszem Ujmą (dudy szkockie). W listopadzie 2007 zespół rozpoczyna próby w studio nagrań, przygotowując materiał do wydania płyty CD. Grupa pracuje nad repertuarem i aranżacjami. Do zespołu dołączają gościnnie Diarmuid Johnson (flety irlandzkie) i Krzysztof Łangowski (gitara elektryczna, realizacja dźwięku). Krzysztof jest także realizatorem nagrań.

      5 grudnia 2008 JRM zagrał w Irish Brogans Pub wspólnie z Rorym Allardicem, jednym z trzech muzyków, którzy założyli zespół JRM w 1990 roku. Rory przyleciał ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i odwiedził Poznań. Wspólnie zagrali trzyczęściowy koncert z elementami jam session i spontanicznymi tańcami zespołu tańca irlandzkiego Celtica.

      W lutym 2009 roku grupa kończy nagrania zmierzające do wydania albumu CD. Album ma tytuł „Cosa gan bhróga” (Bez butów, boso). Album zawiera ostatecznie 12 ścieżek i jest mieszanką utworów tradycyjnych, kompozycji własnych zespołu i poezji gaelickiej. JRM rusza w trasę promującą nowy album. Zanim płyta CD ukaże się w sprzedaży, krążek jest dostępny na marcowych koncertach JRM.

      W styczniu 2010 roku Witold Wojtkowiak, perkusista, opuszcza grupę. Witolda Wojtkowiaka zastępuje nowy perkusista Bartek Krawczak. Zmiana personalna spowodowana jest kontuzją prawej dłoni i zaangażowaniem w karierę zawodową Witka Wojtkowiaka. Jesienią 2010 roku Diarmuid Johnson, poeta, nauczyciel języków celtyckich, który wystąpił z JRM ponad 100 razy, opuszcza grupę po trzech latach współpracy.

      7 lutego 2010 roku ma miejsce premiera spektaklu „Eachtra”, wykonywanego przez zespół wspólnie z grupą taneczną Ellorien. „Eachtra” to po irlandzku „podróż”. Inicjatorami i pomysłodawcami stworzenia spektaklu byli liderzy zespołu JRM, w którym w latach 2008-2010 gościnnie występował Diarmuid Johnson, a stroną produkcyjną, scenograficzną i techniczną zajął się Mariusz Sprutta. Łącząc zainteresowania członków projektu i ich wcześniejsze doświadczenia Diarmuid wyreżyserował program, w którym równoważne są muzyka, taniec, obraz i słowo. Multimedialne sceny muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przezroczami krajobrazów celtyckich krain, wysp i mórz, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie wspierają dźwięki fletu, skrzypiec, akordeonu, saksofonu, gitar i perkusji. W następnych latach muzycy i Ellorien kontynuują pokazy swojego przedstawienia w całym kraju.

      Jesienią 2011 roku zespół występuje w Piwnicy Farnej Pod Blaszanym Kurem w Poznaniu. Koncert jest nagrywany zarówno w warstwie dźwiękowej (audio) jak i wizualnej (video). Nagrania są materiałem wyjściowym pod płytę live oraz teledysk zespołu. Jig zarejestrowany podczas tego występu „Gallagher's Frolic's” zostaje zaprezentowany w listopadzie 2012 roku.

      17 kwietnia 2012 Rusza oficjalny kanał Youtube zespołu Jig & Reel Maniacs: http://www.youtube.com/user/jigreelmaniacs.

      JRM, to zespół, który najlepiej się czuje na koncertach. Kolejne lata to udowadniają. Materiały z koncertów są rejestrowane i zbierane na planowaną płytę „live”. Z pewnością wyzwaniem dla grupy był występ podczas Nocy Kościołów Drewnianych w Skokach, 16.05.2014. Publiczność wypełniła niemal cały skocki kościół. Kościół świętego Mikołaja leży na Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

      Rok 2015 to rok jubileuszowy dla zespołu. Zespół przedstawia z powodzeniem swoje widowisko „Eachtra” z tańcami w wykonaniu Ellorien. W koncertach uczestniczą, także, dawni członkowie grupy, Rory Dallas Allardice jak jeden z założycieli JRM oraz wokalistka Kasia Aszyk. We wrześniu 2015 roku następują zmiany w składzie. Perkusista Bartłomiej Krawczak od lata 2015 opuszcza JRM, wiążąc się z zespołem towarzyszącym Kate Ryan podczas jej koncertów w Polsce. Do stałego składu dołączają: Aleksander Brych (flety poprzeczne, falażolety i instrumenty dęte) oraz Piotr Kichler (perkusja).

      We wrześniu 2016 roku skrzypek Tomasz Urban żegna się z zespołem. Grę na skrzypcach, jak również na altówce, przejmuje Natalia Rogińska. Wraz z Natalią do zespołu dołącza Jej mąż Konrad Rogiński, multi-instrumentalista, kompozytor i aranżer, specjalizujący się w grze na wszelkich instrumentach perkusyjnych oraz dętych (klasycznych i egzotycznych).

      W listopadzie 2016 roku ukazuje trzecia płyta zespołu zatytułowana „Celtic Fusion - LIVE 2010-2015”. Zaprezentowane są na niej irlandzkie i szkockie jigi i reele a także pieśni, z domieszką takich gatunków jak jazz, rock, reggae i funk. Materiał, w większości, pochodzi z 18 kwietnia 2013, z koncertu w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz z 21 marca 2015 z pubu Shoemaker w Kielcach.

      W styczniu 2023 roku JRM wystąpił z krótką trasą kocertową zatytułowaną „Celtic Fusion with Prog Connections”, w ramach obchodów dnia Roberta Burnsa narodowego wieszcza Szkotów, szkockiego święta obchodzonego w okolicach przypuszczalnego dnia jego urodzin tj. 25 stycznia 1759. Weekendowe koncerty odbyły się w Puławach, Warszawie i Poznaniu w dniach 27, 28 i 29 stzcynia 2023. Niewątpliwa atrakcja koncertów burnsowych to obecność wyjątkowego muzyka, wirtuoza gitary, Wojciecha Hoffmanna (Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary).



JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015 JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015
JRM w Tawernie Korsarz 20.03.2015

JRM i Ellorien koncert w Nowej Wsi, Gmina Michałowice, powiat Pruszkowski koło Warszawy 20.11.2016 JRM i Ellorien koncert w Nowej Wsi, Gmina Michałowice, powiat Pruszkowski koło Warszawy 20.11.2016
Nowa wieś, Gmina Michałowice, Powiat Pruszków k/Warszawy, Remiza Strażacka OSP Nowa Wieś, Celtycki Koncert z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien i promocja płyty Celtic fusion, 20.11.2016

JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023 JRM i Wojciech Hoffmann w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023
JRM i Wojciech Hoffmann (Heam, Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary) w klubie Progresja, Warszawa Celtic Fusion with Prog Connections 28.01.2023

JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury JRM w Domu Kultury
JRM w Domu Kultury "Portiernia", Ursus 22.03.2024 w składzie:Michał Jankowski (gitara akustyczna), Aleksander Brych (celtycki flet drewniany poprzeczny), Michał Mazur (dudy, flażolety, didgeridoo), Dobrochna Surma (skrzypce), Filip Wyrwa (perkusja, instrumenty perkusyjne), Mariusz Sprutta (gitary basowe, śpiew)



      Dyskografia:
      1996 - "In the Pub" (MP)
      2009 - "Cosa Gan broga" (MP)
      2016 - "Celtic Fusion" - LIVE 2010-2015


      Skład:
      Aleksander Brych - flet drewniany poprzeczny, flażolety
      Michał Jankowski - gitara akustyczna
      Mariusz Sprutta - gitara basowa, śpiew
      Michał Mazur - whistles, dudy, dudaire dubh, drumla, bouzouki irlandzkie
      Dobrochna Surma - skrzypce
      Filip Wyrwa - perkusja i instrumenty perkusyjne

      Muzycy, którzy występowali w JRM:
      Rory Allardice - Next Flight Out (1990-1997) - śpiew, mandolina, flażolety, harmonijka ustna, bodhran
      Jacek Podbielski (1990-1994) - śpiew, gitara
      Witold Wojtkowiak (1997-2009) - perkusja
      Bartłomiej Krawczak (2010-2015) - perkusja
      Mariusz Graczyk (1994-1997 i 1999-2005) - akordeon, instrumenty klawiszowe
      Magdalena Niedziejko (1995-1997) - skrzypce
      Mirik Arsenyan (1995-1997) - instrumenty perkusyjne
      Diarmuid Johnson (2007-2010) - flety, flażolety
      Martin Parker (1997-2000) - śpiew, gitara, mandolina, skrzypce
      Artur Gronowski (1997-1999) - gitara basowa
      Tomasz Dolezich (1997-1999) - skrzypce
      Zbigniew Rybak (2000-2003) - skrzypce
      Wojciech Jachowski - Liquid Lunch (2000-2003) - śpiew, gitara, flet
      Katarzyna Aszyk (2003-2006) - śpiew
      Przemysław Wawrzyniak (2004-2005, 2005-2006) - dudy szkockie, flety i flażolety, bodhran oraz instrumenty perkusyjne
      Wojciech Jurgiel (2005-2006) - akordeon guzikowy, akordeon klawiszowy
      Tomasz Urban (2003-2016) - skrzypce
      Konrad Rogiński (2016-2017) - konga, cajón, darabuka, perkusjonalia
      Natalia Rogińska (2016-2018) - skrzypce, altówka

      Współpraca muzyczna:
      Krzysztof Ryszard Brych - saksofony, flażolety, akordeon, dudy, harmonijka ustna, pianino elektryczne, instrumenty klawiszowe
      Maciej Czarnecki - perkusja
      Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna
      Julia Owczarek - skrzypce
      Robert Carranza Agaciński - perkusja i perkusjonalia
      Artur Grudziński - pianino, instrumenty klawiszowe
      Maksymilian Mińczykowski - perkusja
      Marek Wawrzyniak - perkusja







Linki:
JRM - strona zespołu
JRM facebook
Kasia Aszyk
Wojtek Jurgiel

Celtica
Elphin
Ellorien
Kate Ryan
Pub Shoemaker Kielce
Turbo
Non Iron
Czerwone Gitary

Koncert zespołu JRM muzyki Celtyckiej w Warce, Dworek - 20.03.2009r.
JRM - Jig & Reel Maniacs - Gallagher's Frolics - jig - video clip live
Jig Reel Maniacs - Blackbird
JRM i Ellorien - EACHTRA 2012 - Celtycka Podróż - 2 części x 50 min w skrócie 216 s
EACHTRA - CELTYCKA PODRÓŻ
Koncert Jig Reel Maniacs & Ellorien 8.03.2015 www.gostyn24.pl
Eachtra - Celtycka podróz
JRM - IV Noc Kościołów Drewnianych - gmina Skoki 16.05.2014

Ciekawe strony

Zobacz:
warszawa.dlastudenta.pl
Folk24
Folkowa
celticpunk.pl
www.efolk.pl
ECHAS - Europejskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Celtyckiego
Irish & Celtic Music Podcast
www.sfcelticmusic.com
www.SLIPCUE.com
The Bees Knees website
irish-music.net
ceolas.org
folkmusic.org
folkworld.de
folknews.de (in German)
allcelticmusic.com
celticmusic.org
folkforum.nl
scottish-folk-music.com
scottishcultureonline.com
paddyrock.com
musicscotland.com
musicinscotland.com
Newfoundland and Labrador Folk Art Society
The Institute of Musical Traditions
irishmusicmagazine.com
scotbands.moonfruit.com
liveirishmusic.com
folksylinks.it - Folk Bands & Musicians by Country
Dara Records
Bright Young Folk
UK Folk Festivals
Irishmusicreviw.com
irish-net.de
Mainly Norfolk English & Scottish Folk
Strada Music UK
UK folk and Americana music website
Folk Radio UK
Folk And Honey
Folk N Rock
Fantasia Music
Music Map
The Nest Collective
Fatea Magazine Website
Folk Wales Online Magazine
The Living Tradition magazine
Irish Music Shopping
Celtic CD Releases
English Folk Expo
Rambles.NET

Blogi:
Celtic Punk Rock
slainteburg.blogspot.com
standinatthecrossroads-blackcatbone.blogspot.fr
dillingerr.blogspot.fr
time-has-told-me.blogspot.fr
time-will-tell-you.blogspot.com
australianfolk.blogspot.com
musicandfolklore.blogspot.com
themusicgatherer.blogspot.fr
irishpunkbrasil.blogspot.fr
irishbodhran.blogspot.fr
GHOSTRIDER in the SKY
branawen.blogspot.com
folkall.blogspot.com


Festiwale:
Saltwater Celtic Music Festival
Philadelphia Folk Festival
Newport Music Festival
Castellans Folksommer
Dublin, Ohio
ceolnacoille.ie
Cambridge Folk Festival
Keltfest Netherlands
The May Bank Festival Ireland
Die Schotten-Party Germany
scotborders-folk.org.uk
Festival Interceltique de Lorient
Festival Celtie d'Oc
Celtic Connections Glasgow
Guinness Irish Festival
Goderich Celtic Roots Festival
Celtica, in Courmayeur Valle d'Aosta
Celtie d'oc Cazavet
The Dougie MacLean Festival
National Folk Festival (Australia)
Triskell Celtic Festival Trieste
Busto Folk Lombardia
Folkwoods Eindhoven NL
Milwaukee Irish festival
Kansas City Irish Festival
Derby Folk Festival UK
Michigan Irish Music Festival
Tonder Festival Denmark
Jura Musical Festival (Scotland)
Innerleithen Music Festival (Scotland)
Shrewsbury Folk Festival (England)
Wickham Festival (England)
Orkney Folk Festival
Celtic Colours Festival (Nova Scotia, Canada)
The National Celtic Festival (Australia)
Rapalje Zomerfolk Festival NL
Irish Music Festival Toggenburg (Szwajcaria)
Shamrock Castle Festival DE
The London Celtic Punks
Tiree Music Festival SCT
Folk am Neckar DE
Festival Maritim DE
Cork Folk Festiwal
Doolin Folk Festiwal
New Bedford Folk Festival (USA)
Folk on the Quay Festival in Poole UK
Montelago Celtic Festival The Folk Festival of the Apennines
The Sidmouth Folk Festival
Galway Bay's Celtic Music Feis
The Port Fairy Folk Festival
The London Folk Festival
Peoria Irish Fest (IL, USA)
Shetland Folk Festival
europeanirish.com Irish Scene in Europe
Bellingham All Acoustic Music Festival (WA, USA)
Manchester Folk Festival (urban folk festival)
Maleny Music Festival (Brisbane, Australia)
The Spanish Peaks International Celtic Music Festival (CO, USA)
Yn Chruinnaght (Isle of Man)
Broadstairs Folk Week (Broadstairs, Kent, Uk)
The Reeling in Glasgow
Edinburgh Tradfest
TradFest Dublin, Ireland

mokotowfolkfestival.pl
Festiwal Zamek
Celtycki Gotyk Torun

Wytwórnie:
Green Linnet
Compass Records
Putumayo Music
Shanachie Records
Macmeanmna Records
Temple Records
Topic Records
Narada Records
Kells Music
Claddagh Records Dublin
Greentrax Recordings Ltd Scotland
Mad River Records
KRL Records (Glasgow)
gaelicmusic Macmeanmna Records
Loose Goose Productions
Borealis Records Canada
Omnium Records
Navigator Records
Noreside Music NY, USA
Vertical Records Glasgow

Agencje:
Alan Bearman Music
TwentyTwo Promotions
Lenn Production (in French)
Wooden Ship Productions
Folk And Roots (London, UK)

Strony artystów:
soundclick
reverbnation
myspace
songkick
musiq.pl
bandzone.cz
bandcamp.com


Słuchaj online

Rozgłośnie radiowe:
Świat:
accuradio.com
celticradio.net
celticmusicradio.net
live365.com
A Celtic Sojourn
laut.fm
schottenradio.de
celtic-rock.de
CeltCast, a Celtic, Folk, Pagan and Viking radiostation

Polska:
fm.tuba.pl
RMF On
Szanty
























Archiwum






Licznik:    024273



e-mail:info@celticmusic.pl last update 11.02.2024 © ggww